![Лев Хмельковський:](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/27358.jpg)
У Нью-Йорку 30 червня закінчується 10-ий щорічний фестиваль "Наше наследие", організований Російсько-американською фундацією.
Як пише сайт Наше Коло, на ньому поряд з художниками з Біробіджану, фотовиставкою "Євреї царської Росії", концертом російськомовних співаків міських кабаре, святом бухарських євреїв було заявлено виставку черкаських художників, Черкаський академічний народній хор і тріо "Вербена".
У розісланій програмі свята були зазначені пресова конференція з участю української преси, зустріч з провідниками української громади, переговори про співробітництво з українським бізнесом, семінар в Українському інституті Америки (УІА), частування українськими стравами в ресторані "Татьяна" за участі провідників української громади.
Ці передбачення передовсім здивували саме провідників української громади, котрі про наступні зустрічі не чули й не відали. Напередодні семнару в УІАдиректор інституту Лідія Зайнінгер повідомила, що про такий семінар нічого не знає.
Перед виїздом з Черкас голова ОДА Сергій Тулуб повідомив пресу: "Це не тільки російський фестиваль. Так, росіяни виступають організаторами. Але у заході беруть участь Україна і Литва. Усе це йде через Міністерство закордонних справ. Ми отримали дозвіл Адміністрації Президента. Маємо всі погодження".
Очевидно, Міністерство закордонних справ видало необхідні вказівки Постійному представництву України в ООН і Генеральному консульству України в Нью-Йорку, які зробили усе можливе, щоб допомогти черкасцям у перебуванні на американській землі. На жаль, не все від них залежало...
Попри усі "погодження" учасникам подорожі не вдалося своєчасно вилетіти з Москви до Нью-Йорку. Одні кажуть, що літак компанії "Росавіа" в Києві був несправний і своєчасно не привіз пасажирів до Москви, звідки трансатлантичний рейс почався без них. Інші згадують про негаразди з візами і квитками... Але Сергій Тулуб перед виїздом заявив: "Ця поїздка готувалася більше, ніж півроку". Чому ж не "погодили" усе з переїздом, чому обрали авіакомпанію, яка перебуває на межі банкрутства?
Однак прилетіли... Постійний представник України в ООН Посол Юрій Сергеєв домовився про відвідання черкасцями бібліотеки ООН, де вони й побували.
На зустрічі спершу показали кольоровий фільм про Черкащину. В цілому гарний, але дещо незвичними для сучасного світу булі застарілі технологічні споруди "великої хімії", збиті з обаполів великі скрині з плодами полів, прив’язані ланцюгами корови, котрі намагалися дотягнутися до кинутого на бетон корму, надпотужні пострадянські трактори, котрі нівечили структуру чорноземів. Зате розповідь Тулуба була сповнена оптимізму. Ми дізналися, що за останні два роки завдяки зростанню економіки на Черкащині створено 11 тис. нових робочих місць і безробіття не перевищує 3%, допомога пенсіонерам, ветеранам, сиротам і багатодітним родинам стала "потужною і стрімкозростаючою", платня працюючих зросла на 20 відс., 300 промислових підприємств продукують здебільшого вироби світових стандартів. Область має великі перспективи для інвесторів.
Далі Сергій Тулуб зупинив переклад за усталеним текстом і сказав, що імпровізуватиме. Він заявив, що відколи президентом став Віктор Янукович, в області подолали спад виробництва, здійснюються важливі "життєстимулюючі заходи".
Славослів’я з уст губернатора стало сигналом для Канівського міського голови Віктора Ніколенка, який теж перервав свою розповідь про місто "імпровізацією": "Віктора Януковича так щиро любить Канів! Ми, українці, щиро радіємо, що маємо такого президента!"
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Лев Хмельковський: "Нарешті Америка почула "правду" про Януковича""