![На Черкащині за продаж алкоголю та сигарет підліткам податкова позбавляє ліцензій](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/27293.jpg)
З початку червня і до кінця серпня на Черкащині проводяться оперативно-профілактичні заходи "Літо-2012". Про те, як проводиться робота на прес-конференції з представниками засобів масової інформації розповів начальник ВКМСД УМВС полковник міліції Василь Іржавський.
Основна мета цих заходів спрямована на забезпечення безпеки дітей під час літнього відпочинку, попередження правопорушень серед дітей та стосовно них, охорону громадського порядку та забезпечення організаційних форм дозвілля дітей.
Із настанням літнього сезону батьків хвилює питання, як краще оздоровити свою дитину, забезпечити їй приємне та корисне проведення часу. Але разом з тим, в цей період необхідно потурбуватися про безпеку дітей. Василь Степанович зазначив, що в першу чергу відповідальність за безпеку дітей під час відпочинку несуть саме батьки, які повинні постійно контролювати та застерігати дітей від необдуманих дій, що можуть призвести до трагедії. Але трапляється багато випадків, коли через власну необережність та внаслідок нехтування правилами особистої безпеки, діти потрапляють в небезпечні для життя ситуації. На жаль, в цьому році такі випадки вже мали місце на території Черкаської області. За час літніх канікул на водоймищах області потонуло троє дітей. Цих страшних трагедій можна було б уникнути, якби батьки краще виконували покладені на них обов’язки, не залишали дітей без нагляду та навчали їх правил безпеки на воді.
Турбує правоохоронців і скоєння неповнолітніми злочинів та правопорушень. Так, в період проведення загальнодержавної оперативно-профілактичної операції "Літо" співробітниками відділу кримінальної міліції у справах дітей зафіксовано 20 злочинів, вчинених неповнолітніми, складено 13 адміністративних протоколи за розпивання спиртних напоїв та куріння в громадських місцях. З метою попередження пияцтва серед неповнолітніх проводиться робота по виявленню фактів незаконного продажу підліткам алкогольних напоїв та тютюнових виробів. За порушення правил торгівлі цими виробами до відповідальності притягують 26 осіб. На сьогоднішній день за даними працівників ВКМСД податковою міліцією за продаж алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім анульовано 23 ліцензії, з порушників стягнено штрафи на загальну суму 163 200 гривень. У зв’язку із втягненням неповнолітніх у пияцтво, працівниками міліції до відповідальності притягнено 7 осіб, а за неналежне виконання батьківських обов’язків складено 47 адміністративних протоколів. Окрім цього, за втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність порушено 3 кримінальні справи.
По завершенню прес-конференції, начальник ВКМСД відповів на запитання журналістів. Деякі з них стосувалися трудової експлуатації дітей. Василь Степанович повідомив, що на даний час працівниками міліції протиправного примушування дітей до трудової діяльності не зафіксовано, проте в разі виявлення таких фактів, правоохоронці будуть негайно реагувати та проводити перевірки. Окрім цього, він звернувся до громадян із проханням повідомляти працівників міліції за телефоном "102" про відомі їм випадки протиправних дій стосовно неповнолітніх.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині за продаж алкоголю та сигарет підліткам податкова позбавляє ліцензій"