![Вибух у центрі Черкас: так підривник хотів налякати свого боржника?](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/27234.jpg)
Потужний вибух пролунав у самому центрі Черкас поблизу одноповерхової будівлі на вулиці Кірова, 50 (біля так званого німецького будинку) у четвер, 14 червня. Постраждав унаслідок цього інциденту лише сам винуватець. Щодо причин появи в руках чоловіка вибухівки думки правоохоронних структур розходяться...
Пізно ввечері саморобний вибуховий пристрій спрацював у руках 53-річного жителя Корсуня-Шевченківського. Інформація про вибух до правоохоронних органів надійшла о 23 годині 30 хвилин. Вибухова хвиля, розповіли в управлінні МНС області, вибила кілька шибок на вхідних дверях фірми на Кірова. Деякі мешканці багатоповерхівки на вулиці Шевченка, 200, розповідають, що чули гучний звук. Втім, не одразу зрозуміли його природу.
75-річний Владислав Колмаков проживає на 11-му поверсі будинку. На момент вибуху дивився по телевізору трансляцію матчу чемпіонату Європи з футболу.
– Під час перегляду щось добре рвонуло, – каже Владислав Олександрович. – Я подумав, що, мабуть, сильно вдарив грім. Я здивувався, чого це не було блискавки…
Звук вибуху чув і Анатолій Денисович із сьомого поверху. Вікна чоловіка виходять у двір. Каже: спершу припустив, що біля будинку вибухнув трансформатор.
– Я звернув увагу на те, що є світло, тож, думаю собі, то не трансформатор, – говорить чоловік. – Потім подумав, що салюти… Крім того, спрацювала ще й сигналізація в машинах біля під’їзду.
На відміну від своїх сусідів, 31-річний Андрій з шостого поверху одразу зрозумів, що щось вибухнуло. Чоловік говорить – виглянув у вікно, однак нічого там не побачив – було темно.
На місці події працювали оперативники на чолі з керівництвом райвідділу та експерти-криміналісти. Під час огляду місця вибуху правоохоронці, за даними прокуратури міста, знайшли металевий циліндр діаметром близько 50 мм, завдовжки 9 см, два металеві уламки круглої форми, частини обвугленого паперу, фрагменти тканини та… шматок пальця підривника. Чоловік із пораненням звернувся по медичну допомогу до Черкаської центральної районної лікарні в Червоній Слободі. Через годину після вибуху підозрюваного затримали. Під час допиту, інформує старший прокурор прокуратури міста Черкаси Наталія Карюк, чоловік розповів – вибухівку на основі бездимного пороху хотів підірвати на подвір’ї будинку черкащанина, який заборгував та не поспішав йому повертати 700 доларів США.
Свою версію надзвичайної події у Черкасах озвучила СБУ. Так, прес-група СБУ в Черкаській області поширила інформацію про те, що саморобна вибухівка була призначена для… незаконної риболовлі.
Оприлюднені версії нічного вибуху дещо здивували приватного підприємця Вероніку Ликову-Кунець. Саме її рекламна агенція й стала осередком вибуху. Жінка показує наслідки інциденту та переконує – вибуховий пристрій був приліплений скотчем під навіс над вхідними дверима її закладу. За словами пані Ликової-Кунець, яку викликали на місце події одразу після інциденту, вибухівка складалась з трьох металевих частин. Одна з них застрягла у дерев’яній хвіртці, а інша відлетіла аж на інший бік вулиці.
– Офіс на той час був закритий, а хвіртку ми ніколи не зачиняли, – пригадує Вероніка Валентинівна. – Вибух був такої сили, що спрацювали не лише датчики розбиття скла, але й сигналізація інших зон приміщення, які перебувають під охороною. А от для чого був цей вибух... Підривати двері, щоб проникнути всередину, здається не зовсім логічним. Особисто у мене немає ніяких підозр щодо причин вибуху. Сусіди у нас порядні. Та якщо ж ця вибухівка й призначалась для когось із них, то навіщо було підривати тут?..
Між іншим, у будинку затриманого корсунчанина міліціонери виявили цілий зброярський арсенал. Так, за повідомленням прес-служби обласного управління МВС України в Черкаській області, там зберігалися 132 патрони різних калібрів німецького виробництва (серед них – патрони до кулемета), саморобний револьвер, порох, фугасний снаряд, сигнальна ракета, мисливська рушниця 12-го калібру та небезпечні пристрої "власного виробництва".
За хуліганство та незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами слідчі Соснівського райвідділу міліції порушили кримінальні справи. Тепер підозрюваному світить до семи років ув’язнення.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Вибух у центрі Черкас: так підривник хотів налякати свого боржника?"