![У Черкасах муніципальні інспектори](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/27284.jpg)
Мешканці мікрорайону "Луначарський" у Черкасах виходять на суботники, не косять, а руками вириваютьамброзію з корінням.
Вважають такий метод найбільш ефективним. Не чекати цвітіння та розповсюдження амброзії закликають жителів усього обласного центру. Адже нею в Черкасах уражено близько півсотні гектарів земель.
"Вирішили вирвати цю амброзію, бо вона дуже впливає на здоров’я людей, викликає алергію, чихання, почервоніння очей, сльозоточивість. Коли ми перший раз зривали, то почало прямо в горлі дерти", – каже жителька мікрорайону Ніна Михальчак.
За перший день люди очистили більшу частину мікрорайону, "зібравши" 6 мішків амброзії. Якщо кожен дорогою на роботу чи у магазин зірве хоча б одну таку рослину, дихати стане вільніше, вважають ентузіасти.
"Я хотів би звернутись до людей, які думають, що якщо у них сьогодні немає алергії, то це їх не стосується. Це неправда, бо вплив цього пилку настільки активний і серйозний до здоров’я людей, що людина абсолютно здорова сьогодні - не факт, що не буде страждати через 2-3 роки на ту ж саму алергію", – говорить голова комітету самоорганізації населення мікрорайону Руслан Зоря.
Злісний бур’ян виснажує не лише людський організм, а й землю. Коріння проникає на глибину до 7 метрів, зневоднюючи ґрунт. Одна розвинена рослина може дати до 100 тисяч насінин. Майже половина території Черкас уражена амброзією, кажуть екологи. Цього року на боротьбу з рослиною-шкідником виділили понад 200 тисяч гривень.
"Коштів вистачить у міста на боротьбу на територію 20 гектарів. Боротьба з амброзією – тільки в комплексі, бо вона дуже сіятися буде. Якщо ми, наприклад, візьмемо територію 1 гектар, на половині видалимо, на половині залишимо, то на наступний рік вона знову заросте, відбудеться зараження і те, що було зроблено – марна праця", – пояснює головний еколог Черкас Володимир Гусаченко.
Якщо біля власних офісів чи будинків люди не бачать амброзії, її точно помітить муніципальний інспектор. Порушників чекають чималі штрафи. Від 340 до 1360 гривень доведеться заплатити фізичній особі і до 1700 гривень викладе юридична особа. За місяць уже складено 30 протоколів.
"Їм надається термін для того, щоб вони викосили, надали фото-факт. І коли вони отримують штраф у 1700 гривень, звичайно, я думаю, це їх стимулює до якихось дій, бо їх попереджаємо: якщо буде повторна картина, буде повторний штраф", – каже Ольга Швець, директор департаменту муніципальної інспекції.
Жителі мікрорайону впевнені: тільки разом можна подолати проблему. Тому на під’їздах, крамницях, в’їзді у мікрорайон вивішують інформацію про шкідливий бур’ян і методи боротьби з ним. А ще – висаджують квіти на місцях, де колись росла амброзія.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах муніципальні інспектори "полюють" на тих, хто не знищує амброзію"