![Завдяки реалізації соціальних ініціатив Президента України черкащани відчувають турботу влади](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/930.jpg)
19 червня 2012 року відбулася прес-конференція заступника голови облдержадміністрації Тетяни Прітченко на тему «Впровадження соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича в області».
Участь в обговоренні питання взяли начальники Головних управлінь праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Скляров та Пенсійного фонду України в Черкаській області Володимир Багрійчук, а також начальники управління Національного банку України в області Сергій Забудський та філії обласного управління ВАТ «Державний ощадний банк України» Валентина Оніщенко.
– Ми продовжуємо обговорювати виконання соціальних ініціатив Президента України на Черкащині, – наголосила Тетяна Прітченко на початку прес-конференції. – Сьогодні зупинимося докладніше на двох напрямках цієї Програми: це виплати компенсацій вкладникам Сбербанку колишнього СРСР та збільшення пенсій відповідно до чотирьох соціальних ініціатив Президента України. До речі, варто зазначити, що три з них вже повністю виконані.
За словами начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Володимира Багрійчука, з 1 травня 2012 року 398 тис. пенсіонерів, або 93,4% загальної кількості одержувачів пенсій, провели перерахунки пенсій.
– У результаті середній розмір пенсій в області збільшився на 116,43 грн. – із 1158,37 грн. у квітні до 1274,80 грн. у травні цього року, – підкреслив Володимир Петрович. – Щомісячна виплата пенсій пенсіонерам області збільшилася майже на 50 млн. грн. або на 10% і складає у травні цього року 557 млн. грн. (у травні 2010 року було 475 млн. грн., у травні 2011 року – 506 млн. грн.).
Таким чином, реалізовано 3-и соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича: трудова пенсія – у залежності від трудового стажу та осучасненого заробітку; членам сімей померлих інвалідів війни – підвищення пенсійних виплат; учасникам війни – підвищення розміру пенсійних виплат.
За інформацією начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Михайла Склярова, уперше в Україні надання малозабезпеченим пенсіонерам та інвалідам доходів не менше прожиткового мінімуму та підвищення рівня допомоги на дітей, малозабезпечених сімей.
– Уряд постійно докладає зусиль для підвищення державних соціальних стандартів та гарантій, – зазначив Михайло Миколайович. – Державним бюджетом на 2012 рік, для забезпечення виплат усіх видів соціальної допомоги в Черкаській області, передбачено 926,8 млн. грн. У минулому році профінансовано виплати соціальних допомог на суму 842,3 млн. грн.
У зв’язку з підвищенням соціальних стандартів в області, на 68,2 млн. грн. збільшено видатки на виплату допомоги сім’ям із дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям.
З 1 липня відбудеться підвищення рівня забезпечення прожиткового мінімуму:
- для дітей – з 50% до 75% прожиткового мінімуму відповідного віку;
- для пенсіонерів та інвалідів – 80% до 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Завдяки реалізації соціальних ініціатив Президента, вже з першого липня інваліди і пенсіонери, які проживають у малозабезпечених сім’ях, щомісячно отримають додатково у середньому 170 гривень, а діти з малозабезпечених родин отримають також додатково у середньому - 275 грн.
У 2012 році на зазначені виплати передбачено 29,8 млн. грн. На виконання соціальної ініціативи додатково виділено 15 млн. грн.
Загальна сума субвенції допомоги зросте на 30% і сягне 44,8 мільйонів гривень.
Як відзначає Михайло Скляров, значно зросли виплати допомоги при народженні дитини, порівняно з груднем 2008 року. У 2012 році такі нарахування збільшились більш, ніж у 2 рази. Так, для першої дитини – на 16 590 гривень (з 12 240 грн. до 28 830 грн.); для другої дитини – на 32 660 гривень (з 25 000 грн. до 57 660 грн.); для третьої та наступної дитини – на 65 320 гривень (з 50 000 грн. до 115 320 гривень).
При цьому кількість отримувачів допомоги зросла майже в 1,6 рази (з 11,6 тис. осіб у 2008 році до 18,4 тис. осіб у 2011 році).
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Завдяки реалізації соціальних ініціатив Президента України черкащани відчувають турботу влади"