Найбільшу фінансову користь від чемпіонату Євро-2012 отримають пивовари, структури розташовані у фан-зонах та наближені до влади організації з розміщення туристів. Інші зазнають збитків.
Про це заявив голова постійної комісії Київської міської ради з питань культури та туризму Олександр Бригинець на прес-конференції громадської кампанії «Євро-патруль», присвяченій підсумкам першого тижня єврочемпіонату в Україні.
«Футбольні вболівальники не так часто виходять за межі фан-зони, яка перетворилась і своєрідне «гетто пивної демократії», де усілякими методами «утримуються» ті, хто повинен споживати певну продукцію за завищеними цінами. Увесь свій час ті, хто приїхав на ЄВРО, проводять, якщо не на стадіоні, то у кемпінгах чи у тій же фан-зоні, яка перетворилась у гігантський паб-хрещатик. Там, зрозуміло, і витрачають всі євро-гроші», - переконаний О. Бригинець.
Натомість, за словами голови постійної комісії Київради, продавці народних промислів та творів мистецтва, які спеціально готувались до Євро-2012, зазнають збитків - уболівальники не виявляють до них інтересу, тому на Андріївському узвозі, наприклад, практично нічого не купують, бо навіть не доходять туди. Іноземних фут-фанів не цікавлять вишиванки та національні символи. На згадку про Україну вони привезуть недорогі магнітики та футболки з символікою Євро-2012.
«Є ще одна сфера, де українці також «не вгадали» - хостели: багато людей витратили чи не останні гроші для того, щоб зробити міні-готелі у своїх квартирах для прийому вболівальників. На це їх спровокувала влада, яка переконувала, що до України приїде безліч туристів, яким не буде де зупинитися. Але довірливі громадяни-бізнесмени , як правило, вклавши гроші так і не змогли отримати прибутки, адже туристів приїхало на 2/3 менше ніж планувалося. У більшості випадків ці хостели порожні, ціни на розміщення впали. Впевнений, що влада навмисне провокувала городян втягуватися у творення хостелів, щоб мати резерв місць розміщення, якщо туристів виявиться більше, ніж зможуть «проковтнути» дружні структури. Конкуренції не було: влада усіма силами працювала на своїх, а киянам залишились ті крихти, що їм вдавалося вихопити біля владного столу», — додав О. Бригинець.
Депутат вважає, що недобір туристів відбувся, оскільки європейців налякали сюжети про расизм, агресивну проституцію та тероризм в Україні. Окрім того, не зважаючи на те, що влада заявляла про аполітичність футбольних вболівальників, вболівальники значною мірою категорично відмежовуються від поїздок в країни з диктаторськими режимами, небезпідставно остерігаючись, що там, де порушують права місцевого населення, будуть порушувати і права приїжджих.
Таким чином, переконаний О. Бригинець, головна вина у «недоборі» туристів лежить не лише на поганій організації Євро-2012 і нестабільній ситуації в країні, але й безпосередньо на тих, хто реалізовує «недемократичні принципи» в нашій державі, тобто на команді президента.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бригинець: В тому, що прості українці несуть збитки під час Євро-2012 винен Янукович"