Мешканці багатоквартирних будинків Черкас просять комунальників здійснити перерахунок квартплати, але з такими проханнями люди звертаються відразу до суду.
Про це повідомили агентству "Інтерфакс-України" в прокуратурі міста Черкаси.
Згідно з повідомленням, прокуратура здійснює представництво інтересів громадян шляхом пред'явлення позовних заяв про скоєння перерахунку зайво нарахованих та сплачених громадянами коштів за спожиті комунальні послуги на підставі незаконного рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради.
Передумовою для цього стало те, що 15 червня 2009 року Черкаська окружним адміністративним судом було задоволено позов прокурора Черкас до виконавчого комітету Черкаської міської ради.
Мова йшла про визнання незаконним та скасування рішення №1747 від 25 листопада 2008 року "Про встановлення вартості житлово-комунальної послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій". Це рішення було визнано незаконним і скасовано.
Але рішення Черкаського окружного адміністративного суду не містить вимог майнового характеру або вимог, які зобов'язують виконавчий комітет Черкаської міської ради вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, а лише визнає рішення міської ради незаконним.
Тому єдиним механізмом відновлення порушених прав громадян, які сплатили зайві кошти за житлово-комунальні послуги на підставі незаконного рішення виконавчого комітету, є звернення до суду з відповідною позовною заявою.
Прокуратура міста Черкаси направила до суду 6 позовних заяв в інтересах громадян про здійснення перерахування коштів за житлово-комунальні послуги, з яких 5 задоволені, а одне позовну заяву ще перебуває в провадженні суду.
Міський голова Черкас Сергій Одарич з цього приводу раніше заявляв, що якщо всі черкащани почнуть судитися з Службами утримання будинків, та вимагати перерахувати квартплату і повернути їм зайво сплачені кошти, то Служби збанкрутують.
"Ті стягнення, які зараз за рішенням суду накладаються, призведуть до банкрутства цих підприємств. Ті, хто зараз встигне першим відсудити ці гроші, отримають їх. Служби утримання будинків залишаться без грошей, і я вам гарантую, що ні копійки з міського бюджету на дотації підприємствам не буде виділено", – сказав Сергій Одарич під час своєї прес-конференції в березні цього року.
"Тоді питання змісту своїх квартир, своїх будинків – це буде питання тільки їх власників. І ми таким чином вирішимо питання утримання житла. Я дуже задоволений, що цей процес розпочався. Черкаси стануть першим містом, де будуть стовідсотково введені ОСББ", – додав він.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкащани через суд просять комунальників здійснити перерахунок квартплати"