Як зробити красу з нічого, показали черкаські школярі та студенти на екофестивалі "Збережи і прикрась", приуроченому до Дня міста у Черкасах.
Лебеді та ведмежата з автомобільних шин, квіти, вулики, пінгвін, баранець та рак з пластикових пляшок, метелики та кольорова мозаїка з кришечок, дивовижні писанки з бісеру, посуд з мушлі і декоративного каміння, сумки з клавіатури – фантазія юних екологів перетворювала сміття на справжні витвори мистецтва.
Як розповіла організаторка екофестивалю "Збережи і прикрась", секретар громадської організації "Світовид" Ганна Чуприна, в Черкасах така акція проходила вперше.
– Наші діти талановиті в усьому, люблять робити щось власними руками і мають купу ідей. Наприклад, вихованці нашої арт-студії "Глорія" виготовляють з пакетиків з-під соку чудові підставки для канцелярського приладдя, шиють гаманці та косметички, сумки з клаптиків тканини, шкіри. Хто – для себе, а хто – для рідних чи друзів. Ми раді поділитися красою, яку зробили своїми руками. Даруємо вироби в онкоцентр, дитбудинки. Туди ж передали свою виставку "Я бачу сонце". Але виставок дитячих робіт проходить мало, вони, як правило, закриті. А хотілось би, щоб творчість дітей нашого міста побачили якомога більше людей – друзі, рідні, сусіди. Тому ми й звернулись до міськвиконкому по підтримку, – розповіла Ганна Чуприна.
Екологічний захід об’єднав більшість навчальних закладів обласного центру – загалом у ньому взяли участь понад 150 учасників. Це – дошкільні установи, школи та вищі навчальні заклади.
– Усі вони з задоволенням відгукнулись на нашу пропозицію. Ніколи й подумати не можна було, що звичайний непотріб, як-то старі автомобільні шини, поліетиленові пляшки та пакети, пінопласт, CD-диски, брухт може перетворитися на таку красу, – говорить Ганна Юріївна.
При тому, зауважує вона, що часу на підготовку було обмаль, школи мали готові колекції, просто досі не було де їх показати.
Екофестиваль "Збережи і прикрась" об’єднав витвори у кількох напрямках. У кожній з номінацій було визначено переможців. Поряд з експозицією проводились майстер-класи з виготовлення паперових квітів, пташок, виробів з бісеру, малювання тощо.
Дівчатка з арт-студії "Глорія" влаштували справжнє шоу: зробили 33 капелюшки, серед яких – і торт, і клумба, і місто, і ваза з фруктами. На виставці охочі могли приміряти вподобаний капелюшок і сфотографуватися в ньому на пам’ять.
Вихователі дошкільних закладів продемонстрували, як за допомогою старих шин та пластикових пляшок можна прикрасити двір чи майданчик в дитсадку.
Діти здивували своїми виробами в стилі "арт-брухт" – зі старих запчастин виготовили потішні фігурки.
Учні школи №3 зробили картину "Екодолина мрій" з поліетиленових пакетів, туалетного паперу та лазерних дисків.
– Дехто з відвіду-вачів хотів придбати роботи. Але діти відмовлялись – чекали результатів конкурсу. Ми не ставили на меті продати вироби. Комерційної складової й так надто багато нині в нашому житті. Хай це прийде до них трішечки пізніше, а поки що вони дарували красу і хороший настрій, – каже Ганна Чуприна.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Красу зі сміття роблять черкаські діти"