![Оздоровлення дітей у дитячих таборах розпочато!](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/911.jpg)
У місті Черкаси відбулося урочисте відкриття дитячого оздоровчого табору санаторного типу «Мрія» та обласного табору для обдарованих дітей «Еврика».
Розділити з дітьми радість на відкритті завітали почесні гості: заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко, заступник голови обласної ради Василь Касян, начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Іван Шарапа та представники громадськості.
З вітальним словом звернулася до присутніх Тетяна Прітченко. Вона побажала дітям гарного оздоровлення, змістовного дозвілля, а працівникам табору – нових творчих здобутків, втілення нових форм відпочинку, ентузіазму і натхнення у роботі. Також зауважила, що обласна адміністрація зробить все можливе, щоб оздоровча кампанія пройшла на високому рівні.
Багато теплих слів, найщиріших побажань звучало у цей день від гостей.
– Велика увага приділяється оздоровленню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, обдарованих дітей, які є членами Малої академії наук, переможцями конкурсів, змагань, олімпіад, – зауважив Василь Касян.
Іван Шарапа наголосив, що найкращий відпочинок, як правило, відбувається у дитячих таборах, де кожен вільно почуває себе в колі своїх однолітків, бере участь у культурно-спортивних заходах, оздоровлюється, загартовується, цікаво проводить час.
– З цією метою в області злагоджено працюють різні типи таборів: пришкільні, наметові, профільні, заміські. Всього організовано влітку цього року 955 таборів, якими буде охоплено 52295 школярів (50,6%), – підкреслив начальник Головного управління.
Він подарував дітям книги, які поповнять бібліотеку табору.
Діти підняли Державний Прапор, що символізує відкриття літнього відпочинку. Звучали речівки, девізи, пісні кожного загону. А потім у небо випустили повітряні кульки, голубів.
Святкову атмосферу дійства доповнювали виступи гурту української сучасної пісні «Хрещатик» обласного будинку вчителя.
Додатково:
Діяльність оздоровчого табору «Мрія» побудована таким чином, аби дитина мала можливість відпочити після тривалого навчального року, а через ігри, розваги, конкурси, змагання проявити себе в різноманітних напрямках, які, в свою чергу, є продовженням навчального та виховного процесу.
У таборі створені необхідні умови: затишні, естетично оформлені кімнати, простора їдальня, відповідає сучасним вимогам, спортивна зала, душові.
На території табору знаходяться спортивний майданчик та сучасний басейн. Добре організовано харчування, виключно з натуральних продуктів, яке додає енергії та зміцнює імунітет дитячого організму. Цьому сприяють також щоденні оздоровчі процедури: ранкова зарядка, сонячні та повітряні ванни, купання. Незабутніми є походи та відпочинок на природі.
Із учасниками табору постійно працює згуртована команда педагогів, які роблять все, аби повсякденне життя у таборі було цікаве. Так, за період зміни діти мають змогу побувати у краєзнавчих музеях, дендропарку, на екскурсіях визначними історичними місцями.
Робота у таборі вирує з ранку до вечора – це й екологічні акції, «Малі олімпійські ігри», «Міс Мрія», «День хлопчиків», «День вожатих».
Щоденно працюють гуртки з настільного тенісу, волейболу, футболу, танцювальний та вокальний, на яких діти розкривають свої здібності, розвиваються фізично і естетично.
Із захопленням та азартом юні таланти беруть участь у конкурсах: «Зірка за одну хвилину», «Танцювальна академія», «Найкращий скульптор», «Юний кліпмейкер» та ін.
Кожен захід є не тільки розважальним, але й виховним: зароджує у душах дітей любов до рідного краю, знайомить з історією, культурою, побутом та природою, видатними людьми.
Табір для обдарованих дітей «Еврика» активно функціонує у Черкаському обласному Центрі еколого-натуралістичної творчості, Малій академії наук.
Тут навчаються та відпочивають учні 8-9-10-х класів – переможці та учасники ІІ, ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук із міст та районів області.
План роботи табору складений з урахуванням того, що в першій половині дня учні перебувають на навчальних заняттях, а після обіду беруть участь в організованих масових заходах, екскурсіях. Старшокласники перебувають у там цілодобово, для цього їм запропоноване 5-разове харчування.
До проведення навчальних занять запрошені провідні наукові працівники Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького та Черкаського державного технологічного університету. Також дітьми працюють працівники Малої академії наук, які разом із вихователями розробляють та проводять цікаві масові заходи, спортивні та інтелектуальні змагання, екскурсії .
Лекційні заняття проводяться з використанням сучасного мультимедійного обладнання. З навчальних занять цікаво проводяться лекційні, практичні, тренінгові заняття, в ході яких учні мають можливість попрацювати як в групах, так і в індивідуальному порядку поспілкуватись з науковцями.
За інформацією Головного управління освіти і науки облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Оздоровлення дітей у дитячих таборах розпочато!"