Члени автокооперативу "Час", розташованого в Черкасах на вулиці Маршала Батицького, 1, б’ють на сполох після останніх спроб міської влади знести їхні гаражі.
Земельну ділянку, на якій розташовані гаражі автокооперативу, міська влада надала у користування ще в 1995 році. Тодішній автокооператив "Борислав" (на базі якого згодом утворився автокооператив "Час") будувався на території колишнього танкодрому, де було величезне сміттєзвалище. Рішенням міськвиконкому було затверджено проект відведення у постійне користування земельної ділянки – для профспілки Черкаського обласного виробничого управління "Черкасиоблводгосп", під будівництво багатоярусних гаражів-стоянок.
Зараз на території автокооперативу – більше 300 металевих і капітальних гаражів. За словами членів автокооперативу, усі документи та дозволи на користування земельною ділянкою у них є.
– Протягом 17 років стоять ці гаражі, але нам ніяк не можуть виділити земельну ділянку в оренду. Скільки ми не ходили по всіх інстанціях, всі лише обіцяють. Два гаражі рішенням суду вже було зрівняно з землею. Більше того, весь автокооператив відключили від електроенергії, хоча ми завжди вчасно сплачуємо рахунки, – розповів голова правління автокооперативу "Час" Володимир Пасічник. – Частину землі – 0,85 га, на якій розташований автокооператив, ще в 2006 році віддали під АЗС підприємству "Мікат-нафта", а решту землі – близько 3 га – віддали КП "Черкасиінвестбуд". На сьогодні "Черкасиінвестбуд" у судах відвойовує свою землю, і хоче в нас забрати наші гаражі. Натомість міська влада пропонує нам збудувати там триярусний паркінг... за наші кошти. У нас в кооперативі більшість – пенсіонери, афганці, чорнобильці. Де ж нам узяти кошти на цей паркінг?
Як роз’яснив депутат Черкаської міської ради, директор КП "Черкасиінвестбуд" Денис Жмаєв, земельну ділянку на вул. Маршала Батицького, 1 було відведено комунальному підприємству для того, щоб була змога шукати інвесторів для розбудови мікрорайону "Перемога-2". Так, згідно з генпланом міста, тут передбачено збудувати замість гаражів багатоярусний паркінг, вартість будівництва проекту – близько одного мільйона гривень.
Крім того, міська влада планує будувати у цьому районі дитячий садок, поліклініку, поштове відділення, сквери, доріжки, парки тощо. Тобто комплексно розвивати інфраструктуру.
– З одного боку я розумію тих людей, пенсіонерів, які захищають свої гаражі. З іншого – я взагалі не знаю, яким чином ті гаражі там опинилися. Автокооператив зайняв більшу ділянку, ніж їм відведено, хтось там збудував двоповерхові будинки, – підкреслив депутат.
Власники гаражів висунули умови міській владі: місяць на вирішення їхньої проблеми. А якщо їм не запропонують компромісне рішення, вони готові вийти на акції протесту та влаштувати безстрокове голодування під стінами міськвиконкому.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах пенсіонери, погрожуючи голодуванням, вимагають від влади узаконити їхні гаражі"