12 червня у приміщенні облдержадміністрації під час прес-конференції заступника голови облдержадміністрації Тетяни Прітченко розглянуто проект обласної програми зайнятості населення на 2012-2014 роки.
У зустрічі з журналістами взяли участь представники Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА, Головного управління інвестиційно-інноваційної політики, підприємництва та зовнішніх зносин ОДА, обласних центру зайнятості та відділення Фонду соціального захисту інвалідів України.
Перед початком обговорення Тетяна Прітченко нагадала про вислів голови облдержадміністрації, Героя України Сергія Тулуба про те, що кожна людина повинна працювати і не бути бідною, тобто мати гідну заробітну плату.
– Виходячи з вимог різних нормативних державних документів та губернатора розроблялася обласна програма зайнятості Черкащини на 2012-2014 роки, – зазначила Тетяна Федорівна. – Головні завдання Програми активно сприяти зайнятості населення, зберегти та створити робочі місця (протягом року створюється 26 тис. місць, а ліквідовуються – 20 і виходить, що «чистих» – залишається шість тисяч).
За словами заступника губернатора, станом на 01.06.12 року в області в центрі зайнятості перебуває на обліку 22, 3 тис. населення (на початку цього року їх було 24,8 тис.).
– Динаміка заробітної плати зростає, – підкреслила Тетяна Прітченко. – У 2010 році середня оплата праці була 1835 грн., у 2011 році – 2155 грн., у цьому ж році беремо амбітні плани – 2500 грн. Сума ж заборгованості із виплати заробітку в 2010 році становила 26,9 млн. грн., станом на сьогодні – 11,3 млн. грн.
За інформацією заступника Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Миколи Ткаченка, обласна програма зайнятості Черкаської області на 2012-2014 роки спрямована на подолання безробіття в області, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, забезпечення соціального захисту громадян, які втратили роботу.
Метою програми є здійснення конкретних заходів, направлених на покращення ситуації на регіональному ринку праці, розвиток малого бізнесу і самозайнятості, створення нових і збереження діючих робочих місць.
При її формуванні були враховані існуючий стан справ на ринку праці та перспективи його розвитку. Заходи програми направлені на реалізацію соціальних ініціатив Президента, обласної програми «Будуємо нову Черкащину», різних державних та регіональних галузевих програм. Програма містить заходи, які спрямовані на посилення соціальної захищеності та зростання продуктивної легальної зайнятості населення регіону, в першу чергу, соціальновразливих верств населення.
– На фінансування Програми передбачено бюджетні кошти в сумі 278 млн. грн., а також кошти підприємств, організацій, – зазначив Микола Ткаченко.
За словами Миколи Михайловича, основними факторами, які негативно впливають на стан ринку праці зайнятості населення в області є перевищення попиту робочої сили від потреб роботодавців. Так, на 01.06.2012 року в центрі зайнятості перебуває на обліку 23 тис. осіб, а офіційно заявлених вакансій лише 1014 тис.
– Іншим фактором є те, що роботодавці шукають собі фахівців лише з досвідом роботи, – зауважив Микола Ткаченко. – Наступним – ліквідація великої кількості робочих місць, зокрема, у 2011 році звільнено 87 тис. осіб, а прийнято 82 тис. Ще дві проблеми – це тіньова зайнятість та несвоєчасна виплата грошей працівникам.
Як відзначає заступник начальника Головного управління, Черкаська область посідає 17 місце за розміром мінімальної оплати праці. У цьому році середня заробітна плата становить 2316 грн. – це на 531 грн. менше, ніж в середньому по Україні. Значно нижча ця сума у працівників культури і спорту – 1805 грн., охорони здоров’я – 1938 грн., сільського господарства – 2108 грн.
Завдяки новій програмі протягом 2012-2014 років планується здійснення заходів, направлених на:
розширення сфери застосування праці шляхом створення щорічно не менше 25,8 тис. робочих місць (за п’ять місяців цього року вже створено – 11, 384 тис.)
вдосконалення системи професійного навчання та перепідготовки безробітних за професіями, затребуваними на ринку праці, охоплення заходами з професійного навчання та перенавчання щорічно понад 9 тис. безробітних;
розширення видів та обсягів громадських робіт із урахуванням професійного складу безробітних та соціально-економічних потреб регіону, посилення їх соціальної спрямованості, забезпечення тимчасової зайнятості понад 26 тис. безробітних щорічно;
проведення цілеспрямованої, системної профорієнтаційної роботи з молоддю, направленої на профілактику безробіття в майбутньому.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Обласна програма зайнятості на 2012-2014 роки спрямована на подолання безробіття жителів області"