![На виконання нових соціальних ініціатив Президента України в області вже підібрано 320 фахівців із соціальної роботи](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/885.jpg)
– Реалізація соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича – найактуальніші завдання для обласної виконавчої влади. Одним із важливих питань є впровадження посад соціальних працівників на рівні сільських населених пунктів у Черкаській області, – зазначила заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко на початку сьогоднішньої прес-конференції.
За словами Тетяни Федорівни, вже проведено колосальну роботу щодо цієї програми.
Більш детально про цю ситуацію розповіла директор Черкаського обласного центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді Ніна Бабій .
– На виконання нових соціальних ініціатив Президента України та з метою покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення з червня 2012 року в області вводяться 428 посад фахівців із соціальної роботи, 41 особа із відібраних – це випускники ВУЗів, – розповіла Ніна Іванівна. – Станом на 12 червня 2012 року на ці посади підібрано 320 кандидатів. Через сесію обласної ради розподілено кошти на них у сумі 13 млн. 586 тис. грн. Із цих коштів виділятиметься досить гідна заробітна плата. Для цього вводиться 4 категорії посад з відповідною шкалою оплати праці. Мінімальний посадовий оклад становитиме – 1400 грн. Але ця сума буде змінюватися залежно від прожиткового мінімуму.
Окрім цього розроблено та затверджено обласні заходи щодо введення посад фахівців із соціальної роботи; вивчено потреби щодо кількості посад фахівців із соціальної роботи в районах та містах області. Відповідно до кількості населення та із розрахунку один фахівець із соціальної роботи у сільській місцевості з населенням до 1500 осіб та один фахівець із соціальної роботи не менше 3000 осіб міського населення зроблено розподіл посад для районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Таким чином охоплено всю територію області. Зокрема, у Черкаському районі працюватимуть 36 осіб, у місті Черкаси – 30 плюс 12 тих, хто вже обіймає цю посаду.
Як підкреслила Ніна Бабій, обсяг роботи перед цими фахівцями – чималий, адже необхідно охопити широкі верстви населення з тих, хто потребує допомоги. Це – діти-сироти, діти-інваліди, багатодітні родини, молоді сім‘ї тощо.
Розроблено план навчання для нових фахівців. Так, 8 червня 2012 року відбулось перше навчання в Тальнівському районі. Ще планують планують такі заходи у м. Ватутіне, м. Черкаси, м. Сміла та Смілянському районі, м. Умань та Уманському районі, Городищенському, Звенигородському, Жашківському, Драбівському, Чигиринському районах. Протягом липня навчання пройдуть по всій області.
Серед присутніх на прес-конференції виступили й майбутні фахівці із соціальної роботи. Зокрема, студентка ІV курсу Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Леся Лисенко розповіла, що її мама вже 18 років працює в цій сфері в її рідному селі Вергуни (дівчина сама там буде роботи). Тому для неї ця посада буде не новою, оскільки ще змалку спостерігала за обов’язками матері.
Випускник Уманського державного педагогічного університету Сергій Рубан зазначив, що вже працював у соціальній сфері на лише в Україні, але й Польщі.
– І ви знаєте, що завдяки введенням цих посад, – наголосив хлопець, – ми наближаємося до європейських стандартів, де приділяється велика робота соціальній галузі.
Додатково:
12 червня 2012 року о 14-00 на базі Черкаського міського центру зайнятості буде проводитись Ярмарок вакансій для фахівців із соціальної роботи м. Черкаси.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На виконання нових соціальних ініціатив Президента України в області вже підібрано 320 фахівців із соціальної роботи"