![Черкаські фанати дуже люблять футбол і не дуже – міліцію](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/26853.jpg)
Червень – знаковий місяць для черкаського футбольного клубу "Славутич", почесним президентом якого є очільник області – Сергій Тулуб. 10 червня 2010 року "Славутич" створили на базі розформованого ФК "Дніпро".
20 червня наступного, 2011 року клуб отримав статус професійного і можливість грати у другій лізі.
Червень нинішнього, 2012 року ФК "Славутич" зустрічає на третьому місці за результатами чемпіонату України серед команд другої ліги. "Бронзова сходинка" команді далася нелегко: вона випередила усього на одне очко "Енергію" з містечка Нова Каховка на Херсонщині. Остання зустріч "Славутича" і "Енергії" завершилася рахунком 0:0, тож Черкаси так і не продемонстрували стійкої переваги.
Цікаві враження від ігр сезону, що минув, у її вболівальників-ультрас з фан-клубу Cherkassy Supporters. Відгуки по кожній грі "Славутича" знаходимо на сайті їхніх фанатів (www. fcdc.ck.ua). Найсвіжіше повідомлення закінчується словами: "Вітаю всіх хлопаків з нашого об’ єднання, якому в цьому році виповнюється шість років, та з сьомою річницею "фанатизму" в Черкасах".
Тож які вони – враження фанатів від черкаського футболу, чий клуб на декілька років старший від самого клубу "Славутич", бо створювався ще під ФК "Дніпро"? Найяскравіші враження ультрас передамо їхньою мовою, попередньо зробивши маленьке пояснення для наших читачів: "акаби" на сленгу цих хлопців – міліція, а самі себе вони називають "суппортами". Обидва слова запозичені у британських футбольних фанатів. "Суппорт" у перекладі з англійської – підтримка. "Акаб" – від абревіатури "А.С.А.В.", яка означає "All Cops Are Bastards", в перекладі "Усі копи (поліцейські) – ублюдки". У Великобританії – це одне із найрозповсюдженіх тюремних татуювань, а на зорі своєї "слави" лозунг використовувався бунтівними англійськими шахтарями під час страйків. Вже у шахтарів його запозичили анархісти, а потім футбольні ультрас...
Тож – слово черкаським "суппортам", їхнім враженням від двох футбольних поєдинків травня на виїзді. Для початку – про матч між "Славутичем" та "Прикарпаттям", який відбувся 2 травня в Івано-Франківську. "Заїхавши в місто, вирішили розгрузитися та розміститися на спортивному майданчику. Часу до футболу було ще багато – тому не дуже хотілося попасти до лап бидлоакабів. На спортивному майданчику хтось розігрівався на брусах та турніках, хтось – просто лежав у траві, чекаючи на суперників по здачі нормативів. Нарешті дочекавшись суперників, одразу почали змагання. Перемога – за черкащанами... На стадіон пройшли без проблем, але на секторі одразу почали бикувати беркута (мова про міліцейський спецпідрозділ "Беркут". – Ред.). Їм не сподобалося, що частина за звичкою стояла на сидушках. Після того, як наш одного "сірого" запитав: "Тебе що – в дитинстві ображали?" ледве не зав’язалася сутичка. Але вдалося уладнати все мирно. Реально таких бидло-акабів ще не зустрічали. Повний неадекват! Сама шиза ("шоу" підтримки гри. – Ред.) була не найкращою: по-перше спека, по-друге втома. Але коли почали обливатися водичкою, підтримка стала трохи жвавішою. Гра на полі теж була не досить яскравою, аж після пенальті "червоно-біло-сині" (кольори емблеми ФК "Славутич". – Ред.) більш-менш заграли. Під час гри хлопаки підвозять барабан та іншу атрибутику. А гравці порадували ще двома голами... Після матчу нас, як поважних персон, під конвоєм ДАІ провели за місто. Чудовий виїзд!"
9 травня офіційний сайт ФК "Славутич" виставив інформацію під вбивчим заголовком "День не нашої перемоги". В ньому йшлося про те, що в День Перемоги черкащани програли сумському клубові. А ось як це описують черкаські "суппорти" на своєму сайті: "Перед заходом на стадіон – мабуть вперше в сезоні такий ретельний шмон. Самий бидлуватий грифонівець (міліціонер спецпідрозділу "Грифон". – Ред.) попереджає одним реченням: "Єслі ви будєтє сєбя вєсті нє так, как надо – вам " (матюк – Ред.) Видно, що "органи" добре готові приймати Євро... Хоч стадіон наче й сучасний, проте акустика не дуже гарна... Оцінити свою шизу дуже складно. Принаймні, запасні гравці, що розминалися, точно чули та дякували за підтримку... Місцевих ультрас було близько тридцяти, чутно було переважно лише барабан. Сама гра була дуже напруженою... Дуже приємно, що команда билася до кінця, навіть програючи та в меншості. Після гри нас перекинули на доволі таки адекватних міліціянтів у білих сорочках, які нас провели на вокзал і майже опівночі відправили додому".
Нині у "суппортів" черкаського "Славутича" – "канікули" до наступного грального сезону. Хто багатший – може з’їздити на матчі Євро-2012 до Донецька, Києва, Харкова чи Львова. Бідніші засядуть за екрани телевізорів удома та в кафе. До початку нового сезону не так вже й далеко. Ось як промальовує його перспективи почесний президент ФК "Славутич", губернатор Черкащини Сергій Тулуб:"У команди є впевненість у тому, аби наступного сезону підвищити результат. Питання про завдання на наступний чемпіонат поставимо таким чином, аби вже того сезону забути про другу лігу і підвищитися у класі. Зараз ми над цим активно працюємо, аби не підвести вболівальників команди".
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаські фанати дуже люблять футбол і не дуже – міліцію"