![На очах черкащан з будинків осипається штукатурка та падає плитка](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/26868.jpg)
Небезпека чатує на жителів Черкас просто неба: у місті почастішали випадки обсипання облицювальної керамічної плитки з фасадів будинків. Втім, у будь-який момент на голови чи транспорт містян можуть впасти ще й шматки штукатурки.
Такий інцидент стався у самому центрі Черкас. 11 травня з вікна другого поверху Центру науково-технічної інформації (ЦНТІ), що на бульварі Шевченка, 205, упав шматок декоративного ліплення. Біля будинку на головній вулиці міста ходить багато людей. Можна тільки уявити, до яких наслідків призвело б падіння шматка ліплення на випадкового перехожого...
Свідками руйнування поверхні фасадів та обсипання штукатурки з плиткою стали й читачі газети "Прес-Центр", які проживають у мікрорайоні Митниця. Так, Леонід Фомінський розповідає, як наприкінці квітня мимоволі став свідком падіння плитки з будинку на вулиці Гагаріна, 73.
– Бачив, як відпала плитка з фасаду прямо над відділенням пошти та пошкодила покрівлю навісу, – розповідає Леонід Павлович. – Буквально за день плитку зі стіни будинку збивав верхолаз. Біля входу до поштового відділення розгорнули обгороджувальну стрічку. Крім того, стояла жінка та говорила верхолазу, щоб припиняв роботу, якщо поблизу проходили люди.
Головний архітектор Черкас Микола Упир переконаний в тому, що обпадання фасадної плитки – це наслідок того, що свого часу хибним шляхом пішов розвиток будівельної індустрії.
– На рубежі 1970–1980-х років стояло завдання побудувати якомога більше житла, – розповідає архітектор. – Будівельні роботи велися із застосуванням силікатної цегли. Такі цегли будинки мали непривабливий вигляд. Тому прийняли рішення застосовувати керамічну плитку. Та, на жаль, на практиці часто порушувалася технологія поєднання плитки та силікатної цегли.
Не кріпили на стіни сітку-рабицю, часто у цементно-піщаний розчин не додавати клейові суміші.
– Те, що ми зараз бачимо, якраз і свідчить про порушення технології будівельного процесу, – каже Микола Михайлович. – Прикро, що великий відсоток таких будинків на центральних вулицях міста.
Вирішити проблему, на переконання головного архітектора, під силу новим технологіям. Будинки, облицьовані плиткою, як варіант можна обклеювати піно-полістирольними плитами з наступним нанесенням фасадних декоративних опоряджувальних фактурних сумішей або облицьовувати композитними панелями.
Директор департаменту муніципальної інспекції Черкас Ольга Швець наголошує: відповідальність за стан фасадного покриття будинків несуть їхні власники або балансоутримувачі, тобто служби утримання будинків, житлово-будівельні кооперативи або об'єднання співвласників багатоповерхових будинків.
– Ми зобов’язуємо власників чи балансоутримувачів у дуже короткий термін, залежно від обсягу робіт, відновити фасадне покриття будинку, – каже пані Ольга. – Якщо ж власники чи балансоутримувачі відмовляються або вчасно не реагують та не усувають недоліки, складаємо протокол про адміністративне правопорушення й направляємо на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті.
Про випадки обвалення плитки, за словами Ольги Владиславівни, слід інформувати за номером оперативної служби міськвиконкому "1505".
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На очах черкащан з будинків осипається штукатурка та падає плитка"