![У Каневі затримали викрадачів церковних святинь](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/26759.jpg)
До чергової частини Канівського міськвідділу міліції звернулася сільський голова села Мартинівка, Канівського району та повідомила про крадіжку.
Невідомі особи в нічний час проникли до приміщення сільської церкви, звідки викрали ікони та інше церковне майно.
Правоохоронці прибули на місце скоєння злочину і відразу взялися до роботи. Після детального огляду місця події міліціонери зрозуміли, що мають справу з професіоналами, адже злочинці працювали обережно, не залишаючи слідів. На перший погляд здавалося, що зловмисників неможливо буде встановити та покарати за Законом, але правоохоронці не зупинялись та продовжували плідно працювати і наполегливість працівників міліції принесла свої результати.
В поле зору міліціонерів потрапила група молодих чоловіків, які мешкали в сусідньому районі та не мали постійного місця роботи. Працівники міліції детально перевірили отриману інформацію. Коли було встановлено особи молодиків та місце їх проживання, правоохоронці відразу вжили заходів по їх затриманню.
Затримані зрозуміли, що правоохоронцям все відомо про їх незаконні діяння, відразу почали давати покази. Чоловіки розповіли, що в Канівсьому районі були проїздом. Коли, нічної пори поверталися додому на околиці одного із сіл району помітили стару церкву. В надії знайти велику кількість старовинних ікон, чоловіки наважились на крадіжку. Зловмисники вибили вікно та проникли до приміщення церкви. Брали все, що потрапляло до рук. Потім безбожники сіли в автівку та швидко зникли з місця пригоди. Більш цінні ікони чоловіки швидко розпродали, а екземпляри які не мали ніякої історичної цінності – викинули.
Але, як виявилось в подальшому, крадіжка з сільської церкви була не єдиним злочином до якого були причетні затримані. Молодики розповіли, що вже протягом тривалого часу вчиняють крадіжки із складських приміщень в селах сусідніх районів. Організував злочинне групування 30-річний раніше судимий, житель міста Городище. Чоловік сам обирав об’єкти та приймав безпосередню участь у скоєнні злочинів. Чоловік розповідав, що до вчинення крадіжок його спонукало безгрошів’я і саме злочинним шляхом він вирішив покращити своє матеріальне становище. Його ідею підтримали менші за віком друзі однодумці, які були не проти підзаробити "легких" грошей. Четверо товаришів, які були добре обізнані з місцевістю району та області їздили на автомобілі та навмання обирали об’єкти для наживи. Злочини вчиняли виключно в нічний час добре перед цим підготувавшись.
Наразі за фактом крадіжки церковних образів, канівськими правоохоронцями порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України (Крадіжка) санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років. Відносно зловмисників обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою.
Але правоохоронці на цьому не зупиняються та продовжують проводити оперативно-розшукові заходи спрямовані на встановлення причетності зловмисників до вчинення інших тяжких злочинів та виявленню всіх осіб, які можуть бути причетними до діяльності групування на всій території області та за її межами.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Каневі затримали викрадачів церковних святинь"