![Із турботою про дітей Черкащини](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/820.jpg)
Міжнародний день захисту дітей, котрий відзначається 1 червня, щороку привертає увагу дорослих до проблем дітей. Свято ухвалено рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок в листопаді 1949-го та покликане привернути увагу світової спільноти до проблем охорони здоров’я дітей, боротьби з експлуатацією дитячої праці, прав дитини на освіту, дозвілля й захист від фізичного та психологічного насилля.
Охорона здоров’я материнства та дитинства є пріоритетним завданням для Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації.
– Результатом активної роботи у цьому напрямку є відсутність випадків материнської смертності, зниження показника захворюваності новонароджених та породіль, зменшення кількості паталогічних пологів, – зазначає начальник Головного управління Володимир Брожик. – Сьогодні продовжується робота з акредитації лікувально-профілактичних закладів на звання «Лікарня, доброзичлива до дитини».
Високоякісна медична допомога дітям області надається у Черкаській обласній дитячій лікарні. Нова лікарня європейського рівня розрахована на 325 ліжок із поліклінічним відділенням на 240 відвідувань за зміну. Заклад обладнаний високоспеціалізованим дороговартісним обладнанням, серед якого і реанімобіль високого класу для транспортування новонароджених і недоношених дітей із віддалених районів області та, за необхідності, з інших регіонів України.
Висококваліфіковану медичну допомогу діти Черкащини отримують також в обласному онкологічному диспансері.
На сьогодні в області близько 270 хворих дітей. Частина з них перебуває на лікуванні у Києві чи за кордоном, частина вдома на підтримуючій терапії. Специфіка цього лікувального закладу – це захворювання крові, інтенсивна хіміотерапія, опромінення. В онкологічних закладах стаціонарним хворим проводиться у 3 рази більше лабораторних аналізів, ніж у інших лікарнях.
Головний лікар закладу Віктор Парамонов уже протягом 14 років на цій посаді намагається забезпечити своїх хворих найсучаснішим обладнанням та створити найкомфортніші умови перебування у диспансері.
Питання літнього оздоровлення дітей перебуває на постійному контролі Головного управління охорони здоров’я, якому підпорядковані дитячі обласні санаторно-курортні заклади.
В області протягом року функціонує 5 дитячих санаторіїв системи охорони здоров’я на 520 місць. Лікування дітей в санаторіях проводиться комплексно, із широким застосуванням сучасних методів фізіотерапії (лазерна терапія, гала терапія, фітоіонотерапії), водо- та грязелікування.
Надзвичайно важливим кроком вперед у лікуванні дітей, стане відкриття міжрегіонального реабілітаційного центру для дітей з органічним ураженням нервової системи на базі дитячої обласної лікарні. Так, 18 травня почесний президент ПАТ «Азот», голова Наглядової ради Всеукраїнського благодійного фонду «Дитячий світ» Валентина Жуковська вручила головному лікарю Черкаської обласної дитячої лікарні Сергію Маркову сертифікат на медичне обладнання на суму 7 млн. 899 тис. 464 гривень для Центру. Список обладнання включає в себе 45 позицій. З його допомогою сформують найсучасніший Центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи, аналогів якому немає в Україні.
Введення в структуру обласної дитячої лікарні реабілітаційного центру для дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи, до складу якого входять потужний неонатальний центр, неврологічне відділення, два басейни, дасть можливість методологічно систематизувати вирішення проблеми відновного лікування та реабілітації дітей з раннього до підліткового віку. А також забезпечить етапність в лікуванні дітей з ортопедичною патологією.
Простіше кажучи, лікування проходитиме за схемою: травма – надання спеціалізованої медичної допомоги – всі види реабілітації до повного одужання.
Оснащення та можливості центру, природнокліматичні умови області сприяють залученню до реабілітації та оздоровлення дітей з інших регіонів – у Центрі матимуть можливість пролікуватися 2000 дітей з Черкаської, Кіровоградської, Полтавської, Дніпропетровської та частково Київської областей. Діяльність Центру планують розпочати до жовтня 2012 року.
За інформацією прес-служби ГУОЗ та МК
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Із турботою про дітей Черкащини"