![Черкаські МНСники пройшли випробування на тренувальному комплексі пожежних за Європейським стандартом (ФОТО)](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/26681.jpg)
Із 21-го по 24 травня група співробітників Територіального управління МНС у Черкаській області взяла участь в першому етапі спільного польсько-українського проекту, – "Практична підготовка пожежних сьогодні і завтра".
Захід відбувся за участі Головної школи пожежної служби Республіки Польща та фірми "EGERIA" на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Під час цих навчань черкаські пожежні пройшли випробовування сучасним мобільним тренувальним комплексом "Mobil Trainer ML 2000", який активно використовується для підготовки рятувальників у Європі та США.
Цей тренажер-симулятор є найбільш технологічно розвинутою та керованою комп’ютерною системою для навчання пожежників та рятувальників. Завдяки сучасним технологічним можливостям тренінг пожежних відбувається в цілковито реальному середовищі "живого" вогню, а також характерних для пожежі високої температури та обмеженої видимості.
Тренувальний комплекс розміщений у двадцятиметровому трейлері, який легко транспортується звичайним тягачем. Завдяки цьому уся система дуже мобільна до того ж для її запуску та проведення навчань не потрібні тривалі конструктивні приготування.
Для безпеки учасників тренувань, у разі психологічного зриву або ускладнення обстановки чи загрози здоров’ю пожежних, всередині на усіх етапах є можливість скористатися "червоною кнопкою", елементом системи безпеки який впродовж 10 секунд змінить обстановку до цілком безпечної.
На сьогоднішній день мобільний тренажер ML2000 коштує близько 1 млн. євро, йоговикористання протягом одного дня коштує близько 16 тис. грн.
За словами одного із учасників цих тренувань, Олександра Сіпка, у цьому тренажері максимально точно та реалістично відтворені умови реальної пожежі. Коли ми завершили вправи і вийшли з цього тренажеру то я відчув себе так само втомленим як і після роботи на реальній пожежі. Треба зазначити, що особливістю цього комплексу є комп’ютер який через різноманітні теплові та димові датчики постійно контролює якість виконання робіт по ліквідації пожежі та поводження у приміщенні. Там неможливо щось зімітувати, наприклад просто подати воду у осередок пожежі і піти далі. Треба зробити це правильно, з розрахунком компактності струменя і кількості води. Тож якщо пожежний розрахунок недопрацював то комп’ютер не лише знову запустить програму підтримки горіння а й навіть ускладнить її і, пожежним доведеться виконувати роботу знову.
Як на мене найбільш складна ситуація, яку для нас змоделював оператор – це гасіння пожежі у підвальному приміщенні. Коли ми закінчили то на вулицю буквально виповзли, такого навантаження мені давно не доводилося на собі відчувати. До речі саме там попри те, що працювали у підшоломниках ми попалили волосся та отримали незначні опіки.
Польський оператор системи, Анджей Конопка був вражений рівнем підготовки українських пожежних, – "За увесь час роботи цього тренувального комплексу жодна з українських команд, що заходили всередину не скористалися "правом червоної кнопки", до того ж, саме в Україні, впродовж одного тижня роботи, комп’ютер не лише зафіксував рекорд виконання запропонованих вправ, а й чотири випадки його покращення у наступні дні, це неймовірно! Не знаю яким чином ви тренуєтесь у себе в підрозділах, але можу засвідчити, що комплекс, який готує висновки та рекомендації виключно на об’єктивних даних, засвідчив надзвичайно високий рівень підготовки, ваших пожежних," – зазначив пан Конопка.
Зарезультатами навчань всі учасники (підполковник служби цивільного захисту Олександр Замедянський, майори служби цивільного захисту Олександр Сіпко, Олег Диченко, Сергій Юрченко) отримали сертифікати встановленого європейського зразка.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаські МНСники пройшли випробування на тренувальному комплексі пожежних за Європейським стандартом (ФОТО)"