![Олексій Головко: «Життя засвідчило, що для інтенсивного розвитку сільськогосподарської галузі завжди потрібні кваліфіковані фахівці»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/811.jpg)
Соціально-економічні перетворення, зміна форм власності і господарювання, трансформація сільськогосподарських підприємств у формування ринкового типу, запровадження економічного механізму регулювання ринкових відносин потребують більш якісного кадрового забезпечення сільськогосподарської галузі.
Подальший розвиток агропромислового виробництва неможливий без забезпечення його висококваліфікованими спеціалістами, які на високопрофесійному рівні могли б здійснювати реалізацію поставлених завдань
Треба враховувати, що сучасному виробництву потрібен фахівець із навиками і уміннями для прискореної адаптації до умов сьогодення, з відповідними організаторськими здібностями, прагненням до лідерства, схильністю до виправданого ризику, високим рівнем відповідальності та глибокою професійною( технологічною) підготовкою.
– За роки незалежності України аграрна галузь економіки зазнала відчутних змін, зокрема, щодо форм власності. Колишні колективні господарства реформувалися в сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства, кооперативи, агрофірми, одноосібні господарства тощо. Земля стала розпайованою. Але сільськогосподарська галузь і надалі займається виробництвом продукції тваринництва і рослинництва, з кожним роком набираючи обертів. Як засвідчив життєвий досвід, для інтенсивного розвитку галузі АПК потрібні ґрунтовні знання, а для конкурентоздатності з іншими країнами, ще й розуміння нових сучасних технологій. Тож кваліфіковані кадри для агропромислового комплексу потрібні і їх необхідно готувати, – говорить заступник голови облдержадміністрації Олексій Головко. Він переконаний, що лише фахівці здатні здійснювати реалізацію поставлених завдань із розвитку аграрного сектору Черкаського регіону.
Олексій Іванович звертає увагу випускників шкіл та їхніх батьків на те, що в області на базі Уманського національного університету садівництва створено Регіональний центр, який з метою ступеневої підготовкиоб’єднав у своїй структурі шість навчальних закладів Черкаської області 1-ІІ рівнів акредитації (Уманський, Тальнівський, Тальянківський, Городищенський, Шевченківський коледжі та Чигиринський технікум). У ньому навчається понад 13 тисяч студентів.
Заступник голови облдержадміністрації Олексій Головко зауважує, що для представників сільської молоді, які проживають в сільській місцевості не менше 6 місяців, та виявили бажання вступати до вищих аграрних навчальних закладів, щоб здобути освіту за рахунок коштів державного бюджету існує пільга (перевага). При наявності цільового направлення, яке можна отримати в Головному управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації, зарахування до вищого навчального закладу для цієї категорії абітурієнтів здійснюється за окремим конкурсом.
До речі, показник працевлаштування випускників-аграріїв становить 87%. А це означає, що агрономи всіх спеціалізацій, інженери, зоотехніки та технологи переробної галузі затребувані як на трудовому ринку України, так і за межами нашої держави.
– Аби не мати кадрового голоду в сільському господарстві завтра, влада зацікавлена у підготовці фахівців сьогодні, і всіляко дбає про це, – наголошує Олексій Головко.
Довідково:
Абітурієнти повинні мати необхідний пакет документів (сертифікат зовнішнього тестування, атестат, паспорт із пропискою та клопотанням із районного управління агропромислового розвитку. (Детальнішу інформацію можна отримати в Головному управлінніАПР ОДА).
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Олексій Головко: «Життя засвідчило, що для інтенсивного розвитку сільськогосподарської галузі завжди потрібні кваліфіковані фахівці»"