![9380 випускників Черкащини отримали атестати про повну загальну середню освіту](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/808.jpg)
За інформацією начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Івана Шарапи, нинішнього року 9380 випускників області отримали атестати про повну загальну середню освіту, що на 3389 учнів більше у порівняні з минулим роком.
Серед них – 719 учнів за високі досягнення у навчанні нагороджені золотими і срібними медалями, 18 випускників – переможці Всеукраїнських і предметних олімпіад, конкурсів-захистів наукових робіт учнів-членів Малої академії наук.
– 12775 учнів дев’ятих класів отримають свідоцтво про базову загальну середню освіту. У 2011 році їх було на 1323 учні менше.
У 9-х класах державна підсумкова атестація проводиться з 15 по 30 травня з п'яти предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу.
Документи про базову освіту вручаються учням, які закінчили 9-й клас 31 травня – 1 червня, – повідомив Іван Шарапа.
За оперативними даними –700 учнів у порівняні з минулим роком), до 10 – 9681 (у 2011 – 8943).
Що ж стосується випускників навчальних закладів, то за словами Івана Дмитровича, у цьому році для проходження зовнішнього незалежного оцінювання в області їх зареєструвалось 7870, що становить 85% (2011 рік – 5119 випускників, що становило 83%), та 1867 випускників минулих років і студентів навчальних закладів системи профтехосвіти та І-ІІ рівнів акредитації (2011 рік – 2188 осіб).
Тестування проходить з 15 травня по 7 червня включно:
- 15 травня – хімія (1489 учасників ЗНО);
- 17 травня – російська мова (93);
- 19 травня – географія (2897);
- 21 та 22 травня – математика (5398);
- 24 травня – всесвітня історія (222);
- 26 травня – іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська) (2502);
- 28 та 29 травня – українська мова та література (9596);
- 31 травня та 1 червня – історія України (6268);
- 5 червня – фізика (1701);
- 7 червня – біологія (3883).
Перевірка тестових завдань з розгорнутою відповіддю здійснюватиметься з англійської мови – з 29.05 по 06.06; з української мови та літератури – з 31.05 по 08.06.
Для проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2012 році в області визначено 36 пунктів тестування (2011 рік – 23 пункти тестування), що розташовані у 8 округах, а саме: в містах Золотоноша, Черкаси, Сміла, Канів, Умань, Шпола, Жашків та смт. Маньківка.
У 2012 році до роботи пунктів тестування залучено 11 вищих навчальних закладів І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації та 4 заклади системи профтехосвіти, що розташовані в містах: Черкаси, Сміла,Умань, Золотоноша та Жашків.
– Державна підсумкова атестація учнів професійно-технічних навчальних закладів, які одержують повну загальну середню освіту в професійно-технічних навчальних закладах була організована та проведена на належному рівні: 19 квітня 2012 року з української мови (переказ, обов’язково); 24 квітня з історії України (обов’язково); 26 квітня з предмета за вибором відповідно до обраної професії, – зазначив Іван Шарапа.
Державну підсумкову атестацію з української мови пройшли 2132 учні, з історії України – 2131 учень.
25 травня 2012 року у всіх професійно-технічних навчальних закладах області відбулися урочисті заходи з нагоди випуску, на яких учням буде вручено дипломи кваліфікованих робітників.
Із 2179 випускників 242 осіб (6,6 % від загальної кількості) отримали дипломи кваліфікованого робітника з відзнакою.
Як відмічає начальник Головного управління, у зв’язку з проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу навчальний процес у вищих навчальних закладах Черкащини незалежно від підпорядкування та форм власності завершується 5 червня 2012 року. Наразі у ВНЗ області проходить літня екзаменаційна сесія. Відповідно до робочих навчальних планів цих закладів освіти в установленому порядку проходить державна підсумкова атестація студентів, які здобувають вищу освіту на основі базової загальної середньої освіти (понад 3500 осіб), та державна кваліфікаційна атестація студентів-випускників 2012 року.
У 2012 році вищими навчальними закладами області очікується випустити 15080 фахівців за різними освітньо-кваліфікаційними рівнями. У тому числі за освітньо-кваліфікаційним рівнем:
магістра – 1558 осіб;
спеціаліста – 5330 осіб;
бакалавра – 3676 осіб;
молодшого спеціаліста – 4516 осіб.
Вступна кампанія розпочинається з 2 липня 2012 року.
Державне замовлення в цьому році у вищих навчальних закладах Черкащини може скласти:
- понад 2800 осіб на підготовку фахівців за освітньо кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст»;
- близько 2 тисяч осіб –за освітньо кваліфікаційним рівнем «бакалавр»;
- понад 2400 – за освітньо кваліфікаційним рівнем «спеціаліст»,
- 630 – «магістр».
Державне замовлення за рівнем підготовки спеціаліста буде складати 74 000 осіб, в тому числі майже 57 500 – це денна форма навчання. За рівнем підготовки магістр державне замовлення буде розраховано на 44 600 осіб, в тому числі понад 37 000 – це денна форма навчання, що на 3,5% більше у порівнянні з минулим роком.
Порівняно з минулим роком зменшується прийом за державним замовленням за такими галузями знань, як економіка і підприємництво, менеджмент, міжнародні відносини.
За інформацією Головного управління освіти і науки облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "9380 випускників Черкащини отримали атестати про повну загальну середню освіту"