Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що загальноміський референдум у столиці, який активно рекламує київська влада, - це «класичний передвиборчий «лохотрон» на кошти киян».
Як відомо, в Києві масово розміщена реклама та матеріали в засобах масової інформації стосовно проведення так званого міського народного референдуму.
Водночас, за словами М.Томенка, «якщо виходити з ідеї, змісту і головного завдання такого поняття як місцевий референдум, то те, що організовують в Києві, – це антиреферендум». «Зазвичай влада ніколи не виступає ініціатором референдуму, а тим більше не рекламує необхідність проведення такого референдуму за гроші платників податків», - наголосив політик. «Це право місцевої громади, яка з метою передовсім контролю за владою, ставлення до конкретних дій влади ініціює проведення референдуму», - додав він.
Натомість, на переконання М.Томенка, в київському випадку, окрім неадекватності самої стратегії, коли організатором виступає представник Віктора Януковича і Партії регіонів у місті, а організаторами на місцях – кандидати в депутати по мажоритарних округах від Партії регіонів, ще й «постановка запитань є такою, що складається враження, що розраховували на киян, які не мають ні освіти, ні розуміння, що таке система управління місцевого самоврядування».
Зокрема, Віце-спікер звернув увагу на ініціативу провести референдум із визначення думки киян стосовно необхідності закріплення доплат бюджетникам та пенсіонерам. Він нагадав, що ці доплати кожен рік виплачуються шляхом затвердження бюджету та реалізації програми «Турбота», яка діє в Києві вже більше 10 років.
«Ще одне питання – пропозиція затвердити проект генплану міста, якого ніхто не бачив і до участі в обговоренні якого фактично не запросили ні представників громади, ні фахівців, теж виглядає неадекватним», - наголосив Микола Томенко.
«Так само і прагнення створити муніципальну міліцію не має жодного відношення до повноважень міста і за сьогоднішніх умов є в принципі не реальним фінансово», - зауважив Віце-спікер.
«В цілому ж аналіз цього проекту, який можна назвати «передвиборчий «лохотрон» за кошти киян», засвідчує, що завдання порадитися з киянами ніхто і не ставив. Йдеться про проект, який мусив би підвищити рейтинг Віктора Януковича, Олександра Попова та кандидатів від Партії регіонів на парламентських виборах», - підкреслив Микола Томенко.
Водночас, він назвав сумним, що багато відомих людей певно не зрозуміли його суті, погодившись позувати на провладних біг-бордах та рекламувати це передвиборче народне диво. М.Томенко також додав, що актуальним залишається питання за чиї кошти оплачується ця масова зовнішня реклама та замовні матеріали у ЗМІ.
Підсумовуючи, Микола Томенко нагадав, що всі спроби громадськості провести у Києві справжній референдум наштовхувалися на те, що команда Леоніда Черновецького, яка сьогодні дружно підтримує Олександра Попова, не реєструвала ініціативні групи по проведенню такого референдуму. Він також наголосив, що «за умови проведення у столиці референдуму, на нього треба виносити серйозні питання, які справді турбують киян. Зокрема, введення мораторію на забудову історичної частини міста, а не передвиборчу попсу, на зразок чи погоджуєтеся ви, щоб ми платили вам більші пенсії та зарплати з бюджету».
Прес-служба М.Томенка
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Томенко: Загальноміський референдум у столиці – класичний передвиборчий «лохотрон» на кошти киян"