Бригинець звернувся з депутатським запитом до О. Попова та Г. Гереги з проханням вжити заходів направлених на збереження бібліотеки, яка розміщується в адміністративному будинку Київради. Наразі бібліотека не може нормально функціонувати, через відсутність відповідного приміщення.
Про це повідомила прес-служба депутата Київради (БЮТ-Батьківщина), голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця.
«Л. Черновецький розпочав знищення бібліотек, зараз воно продовжується. Тому я звернувся до О. Попова і Г. Гереги з проханням виправити ситуацію та надати можливість бібліотеці нормально функціонувати», - повідомив О. Бригинець.
Депутат розповів, що з початку заснування (1949 року) зазначена бібліотека розташовувалась в адмінбудинку Київради на вул. Хрещатик, 36 і займала площу 200 м². Бібліотека мала три кімнати: абонемент, читальний зал та книгосховище. У 2006 році в зв’язку з ремонтом будівлі бібліотеку пересилили: читальний зал у будиночок у дворі, а решту книг у підвал. У червні 2007 року бібліотеку перенесли в приміщення на 11-му поверсі адмінбудинку. Більшу частину книг зв’язали у пачки і склали в мішки. Вся література була спущена у сирий підвал, вона знаходилась там два роки. Згодом бібліотеку перемістили в інше приміщення (на11 поверсі), меншою площею. Як і раніше 2/3 фонду знаходились в підвалі, і лише в 2011 році бібліотеці надали друге приміщення в підвалі – сухе і відремонтоване.
«В зв’язку з безкінечним переїздом, відсутністю читального залу та неповного книжкового фонду бібліотекою втрачена значна кількість читачів. Через перебування книжок у підвальному приміщенні велика кількість книг була зіпсована: фонд бібліотеки зменшився від 60 тис. примірників до 40 тис. Для нормальної роботи бібліотеку лише потрібно забезпечити відповідним приміщенням та надати умови для розміщення читальних фондів», - зазначив О. Бригинець.
Бригинець висловив сподівання, що, можливо, в зв’язку з запланованою великою кількістю скорочень в КМДА, звільниться відповідне приміщення, в яке можна буде пересилити бібліотеку.
Депутат також наголосив на тому, що в цій бібліотеці, як і всіх муніципальних, книжковий фонд фактично не поповнюється.
Бібліотекою користується Київська міська рада, Київська міська державна адміністрація та її управління. На сьогоднішній день бібліотека не в змозі задовольнити потребу читачів у книзі. Зараз замість 1000 читачів, як це було до 2006 року, бібліотека має 480, тобто вдвічі менше. У 2011 році у бібліотеці було 480 читачів, 5280 – відвідувань, 15840 – книговидача.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бригинець: Під носом у Попова і Гереги знищується бібліотека"