Черкаські працівники міліції стоять на заваді браконьєрству – постійно проводять роботу з охорони водних живих ресурсів. Про це свідчить ряд резонансних затримань браконьєрів «на гарячому».
Це і затримання зловмисників, які нищили маточне поголів’я сомів, ряд затримань на так званій «Чорній ямі». Арешт злочинників, які ловили рибу на території заповідника «Роський» біля села Хрещатик.
Але все це – лише частина «айсбергу» під назвою браконьєрство. Лише в цьому році працівниками міліції було проведено 158 оперативно-профілактичних відпрацювань акваторії Кременчуцького водосховища та виявлено 51 факт порушень вилову риби.
Наразі відкрито та направлено до суду 23 кримінальних справи за ст. 249 КК України, вирішується питання про порушення ще 3-х кримінальних справ. До адміністративної відповідальності притягнуто 26 осіб. У браконьєрів вилучено 6 човнів, 3 двигуна, 89 заборонених знарядь лову. Сума збитків, спричинених державним інтересам зловмисниками складає 144 277 грн.
Зараз триває оперативно-профілактична операція «Нерест», в ході якої правоохоронцями затримано сімнадцять зловмисників, які займалися незаконним виловом водних живих ресурсів. Саме впродовж «Нересту», коли вилов риби суворо заборонений, службові особи Держрибоохорони в Черкаській області, без жодного докору сумління, дозволяли бажаючим за хабар безжально нищити рибу в акваторії Кременчуцького водосховища.
Як повідомив начальник УМВС України в Черкаській області, генерал-майор міліції Валерій Дерновий, ця інформація стала відома оперативним працівникам міліції, зважаючи на її резонансність у справі були задіяні співробітники УБОЗУ, які певний час документували протиправну діяльність цієї організованої злочинної групи. До її складу входили перші керівники Держрибоохорони в Черкаській області та їхні підлеглі. В наслідок проведення оперативно-розшукових заходів при передачі чергового траншу грошей одного зі зловмисників було затримано «на гарячому». Всього задокументовано 12 фактів одержання хабарів цими посадовцями на загальну суму 40 тисяч гривень.
Відносно керівної ланки Держрибооохорони в Черкаській області порушено кримінальні справи за ст. 368 ч.3 КК України «Одержання хабара», що передбачає покарання позбавленням волі на строк від 8 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років з конфіскацією майна та ст. 364 ч.3 КК України «Зловживання владою або службовим становищем», що передбачає покарання позбавленням волі на строк від 5 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3-х років з конфіскацією майна.
Слід зауважити, що це вже третя кримінальна справа, порушена стосовно керівників Держрибоохорони. У минулому році було порушено кримінальну справу за ст. 368 ч. 3 відносно бувшого начальника цієї установи, який вимагав та отримав хабар у сумі 15 тисяч гривень, незадовго до цього також стосовно його попередника було порушено кримінальну справу за ст. 364 КК України за фактом зловживання посадовими особами службовим становищем, які заподіяли державним інтересам збитків на суму 250 тис. гривень.
Проводиться слідство, яке наразі встановлює нові факти цієї «хабарної» історії.
Про перебіг подій громадськість буде поінформовано додатково.
За інформацією СЗГ УМВС України в Черкаській області
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Службові особи Держрибоохорони надали дозвіл займатись незаконним виловом живих водних ресурсів"