![Влада Черкас планує підвищити якість послуг і зменшити ціни](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/26435.jpg)
Мерія Черкас передає послуги, які закуповувалися раніше у комунальних підприємств за рахунок міського бюджету, на ринок. Таким чином міська влада прагне не лише зробити послугу якіснішою, але й здешевити її.
Як зазначає міський голова Черкас Сергій Одарич, громадянам байдуже, хто зробив ліхтар у дворі будинку чи розбив квітник – приватна компанія чи комунальне підприємство.
– Практика показує, що приватні компанії працюють значно краще і ефективніше від комунальних. Причина у тому, що приватник зацікавлений у покращенні умов робот, він завжди шукає можливості зменшити свої адміністративні витрати, накладні витрати, віднайти можливість, приміром, замінити роботу, яку виконує 10 працівників вручну, на автоматизовані механізми, – говорить Сергій Одарич.
Як приклад, цього року у Черкасах тендер із прибирання проїжджої частини від бруду і піску виграла приватна компанія ТОВ "Свій лад". До цього ці роботи виконувало комунальне підприємство, що вимушено було винаймати декілька десятків працівників, котрі вручну прибирали пісок з доріг. Приватна ж компанія ТОВ "Свій лад" використовує у своїй роботі сучасну машину-пилосос. Таким чином не лише покращилася якість робіт, але й зменшилася ціна.
За словами Сергія Одарича, лише певні комунальні підприємства мають залишитися монополістами у наданні комунальних послуг. Зокрема це водоканал, "Черкаситеплокомуненерго", громадський транспорт (тролейбусні перевезення). Принаймні у цих підприємствах має залишитися комунальна частка, завдяки якій мерія матиме можливість впливати на менеджмент і фінансову складову.
– Решта послуг має перейти на ринок. Квітники можуть розбивати, як комунальні підприємства, так і приватні. І місто має замовляти якісну послугу, а головне дешевшу, – говорить Сергій Одарич.
Завдяки тому, що міська влада вивела на ринок низку послуг, вже є певний економічний ефект. Приміром, вуличним освітленням у Черкасах займається не комунальне підприємство "Міськсвітло", а приватна компанія "Текс", котра виграла тендер. Завдяки цьому зросла якість виконання робіт. Адже приватник реагує швидше і якісніше на звернення, які надходять від жителів через оперативну службу 15-05. Крім того, міська влада заощадила на освітленні вулиць завдяки проведенню тендеру. Сума економії склала майже 1 млн. 200 тис. грн.
Економічний ефект влада отримала і після проведення конкурсів на такі види робіт, як поточний ремонт мереж зливової каналізації, вивезення рідких відходів. Загалом міський бюджет заощадив на цих видах майже 750 тис. грн.
3 млн. 800 тис. грн. міська скарбниця зекономила на тендері з рослинництва. Там виставлялися такі види робіт, як косіння газонів, вирубка дерев, догляд за зеленими насадженнями тощо. Завдяки тому, що послугу вивели на ринок, вартість заявки зменшилася з 7 млн. грн. до 3 млн. 200 тис. При цьому, за словами Сергія Одарича, якість робіт зросла у рази.
Найбільше коштів заощадив міський бюджет, коли виставив на ринок послуги з вилову безпритульних тварин, утримання кладовищ, прибирання проїжджої частини тощо. Заявка становила 25,7 млн. грн. Після тендеру вона зменшилася до майже 15 млн. грн. Міська скарбниця зекономила понад 10 млн. грн.
– Це дозволило нам переглядати бюджет. Зекономлені кошти ми плануємо спрямувати на програму підтримки ОСББ, за якою фінансуються капітальні ремонти у будинках, мешканці яких утворили об’єднання. Також кошти перерозподіляються на програми з утеплення фасадів і встановлення склопакетів у школах і дитячих садочках, – розповів Сергій Одарич.
Він переконаний, що ринок примушує підвищувати якість послуг і зменшувати ціну.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Влада Черкас планує підвищити якість послуг і зменшити ціни"