Як пояснив черкаським журналістам заступник міністра культури Юрій Богуцький, організаторами цього свята виступають національні спілки письменників та художників України за підтримки Міністерства культури України.
«В сім’ї вольній, новій» проводиться уже чотирнадцятий рік поспіль в різних областях України. Цьогоріч організатори вирішили надати заходу загальнодержавного рівня.
«Учора в Києві відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника Кобзареві, участь в якій взяли представники Мінкультури, письменники та літературознавці. У столичному Шевченківському дворику пройшли читання молодих київських поетів. Офіційна частина відкриття літературно-мистецького свята відбулася також учора – в «Українському домі».
Сьогодні ж учасники святкування – а це більше півсотні поетів, літературознавців, художників прибули до Канева, аби віддати шану Великому Кобзарю Тарасу Шевченку.
Заступник міністра також повідомив, що з Канева творці відбудуть у Кременчук, а звідти –у Запоріжжя, яке нинішнього року прийняло естафету святкування. Відкриття урочистостей тут відбудеться завтра – 20 травня.
Головною метою проведення свята є вшанування пам’яті поета та художника Тараса Шевченка на місцевому рівні, популяризація його творчості, особливо поміж дітей та молоді, а також знайомство жителів регіонів із творчим доробком літераторів та художників України і зарубіжжя.
Наступного року Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій» проходитиме у Харкові.
Заступник голови Черкаської облдержадміністрації Тетяна Прітченко, насамперед, підкреслила, що ми гордимося тим, що саме на нашій, черкаській землі народився відомий усьому світові Поет Тарас Шевченко. Так трапилося, що згідно з його заповітом і місцем вічного спочинку стала черкаська земля – Чернеча гора у Каневі, любовно перейменована земляками Кобзаря на Тарасову гору.
– Ми з радістю і гордістю за свій край приймаємо усіх численних гостей, які щоднини відвідують нашу Черкащину. От і сьогодні, окрім делегації українських та зарубіжних письменників та художників, Шевченківський національний заповідник відвідують 27 делегацій із різних куточків України та зарубіжжя. Приємно, що більшість відвідувачів – діти. Це покладає на нас велику відповідальність. Проте ми сповна виконали заповіт Тараса Григоровича. Кожен відвідувач має можливість на власні очі пересвідчитися, що ремонтно-реставраційні роботи як музею, так і могили Шевченка здійснено в повному обсязі, – наголосила Тетяна Прітченко.
Як ведеться на Черкащині, творчу делегацію митців пера і пензля зустрічали запашним короваєм дівчата в українських вишиванках. А Тетяна Федорівна від імені голови облдержадміністрації, Героя України Сергія Тулуба щиро привітала гостей та побажала їм успіху в їхній подальшій творчості.
Письменники та художники спільно з Юрієм Богуцьким, Тетяною Прітченко, начальником управління культури облдержадміністрації Василем Марштупою, міським головою Канева Віктором Ніколенком, головою Канівської РДА Олексієм Гикою поклали квіти на могилу Тараса Шевченка та вшанували його пам’ять хвилиною мовчання.
– Він був посланий нам Господом для спасіння України. Ми приїхали звідусіль вклонитися нашому Генію, Пророку. Ми тут, бо Тарас Шевченко – це наша молитва. Жодному іншому поету в світі немає стільки пам’ятників, як йому, – наголосив голова Національної Спілки письменників України Віктор Баранов.
У поїздці до Канева цього дня взяли участь представники обласної організації Національної спілки письменників України, на чолі з її головою, депутатом обласної ради Валентиною Коваленко.
Черкаське тріо «Барви» виконало для шановних гостей кілька пісень на слова Тараса Шевченка.
Далі вони із великою цікавістю ознайомилися з експозицією музею Т.Г.Шевченка та відвідали Тарасову світлицю, залишивши свої відгуки у Книзі вражень.
Наталя Борисюк, член обласної організації Національної Спілки журналіцстів України.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У рамках Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій» Канів відвідали понад півсотні літераторів України"