![«Енергія – ключовий фактор для майбутнього»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/724.jpg)
Сьогодні у Черкасах продовжується конференція «Впровадження Угоди Мерів як шлях до енергетичної безпеки України». На цей захід прибули близько 100 міських голів України, науковці, експерти, дипломати інших держав.
Угода Мерів – ініціатива Європейської Комісії, яка має на меті об'єднати місцеві органи влади (муніципалітети) в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписанти Угоди Мерів прагнуть скоротити викиди вуглекислого газу більше, ніж 20% до 2020 року через проведення енергоощадних заходів та запровадження поновлювальних джерел енергії. Щоб досягти цієї мети, місцеві органи влади зобов'язуються:
- Провести інвентаризацію базового рівня викидів вуглекислого газу на своїй території;
- Підготувати та представити План Сталого Енергетичного Розвитку схвалений місцевою радою, протягом року з дня приєднання до Угоди Мерів, в якому мають бути описані послідовні та реальні кроки, які вони планують здійснювати для досягнення мети Угоди;
- Готувати через кожні 2 роки, після затвердження Плану Дій, звіт про поточний стан його реалізації та досягнуті проміжні результати;
- Просувати ідеї сталого енергетичного розвитку серед місцевої громади. шляхом проведення Місцевих Днів Енергії в містах;
- Поширювати ідеї Угоди Мерів, зокрема, заохочуючи інші місцеві органи до її підписання, та беручи участь у всіх заходах під егідою Угоди Мерів (підсумкова річна церемонія Угоди Мерів та різноманітні тематичні семінари).
Підписанти погоджуються з тим, що можуть бути виключені з переліку учасників Угоди в разі невиконання вимог вчасного надання вищезазначених документів.
Європейська Комісія інституційно долучилася до Угоди Мерів та забезпечує підписантам (місцевим органам влади) повну необхідну підтримку та суспільну видимість. Ця ініціатива виникла в 2008 році з метою допомоги місцевим органам влади у сфері покращення енергоефективності, а також вирішення енергетичних і кліматичних проблем.
15-го травня Черкаси також приєднались до Угоди Мерів. Для міста це має гарантувати якісні енергетичні послуги, безпеку енергопостачання, здорове оточуюче середовище, зниження витрат на енергоресурси, збільшення притоку інвестицій, кількості робочих місць.
Вчора на відкриті заходу Перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський гарантував підтримку Угоди Мерів Урядом України. Він зазначив, що ця масштабна ініціатива європейських міст визначає стандарти в енергоекономіці, закликає споживати якомога менше енергії, а відтак жити – краще, платити – менше.
Ключовий експерт проекту Європейської Комісії «Угода Мерів – Схід: підтримка участі міст східного Партнерства та Центральної Азії в Угоді мерів» Анатолій Копець підкреслив, що економіка і добробут країни залежить від енергії. Клімат і багатство світу напряму пов’язане з нею. Енергоефективність – ключ до енергетичної безпеки. Чим менша потреба в енергії, тим менша залежність від імпорту дорогої.
Міський голова м. Борщів Тернопільської області Іван Башняк поділився враженням від конференції.
– Дуже важливо, що ми спільно зібрались обговорити таку важливу проблему та знайти спільні шляхи її вирішення. На мою думку, необхідно так збиратись раз у квартал і вести діалог. Угода Мерів – дуже вдала ініціатива, яка зробить значний внесок в енергетичну систему нашої країни.
Те, що на конференції я почув, як ідею щодо використання альтернативних видів палива, у нас уже частково діє. В Борщеві функціонують декілька таких котелень. Хочу зауважити з практичного досвіду – це дійсно дуже вигідно і реально працює.
За інформацією управління інформаційної політики і зв'язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "«Енергія – ключовий фактор для майбутнього»"