15 травня відбулося засідання науково-технічної ради Національної програми інформатизації, на якому обговорювався проект Концепції Державної програми впровадження електронного урядування на період до 2015 року. Про це повідомляє Урядовий портал.
За словами декану факультету суспільно-політичного розвитку Національної академії державного управління при Президентові України Андрія Семенченка, проект Концепції був розроблений ініціативною групою, до складу якої увійшли представники Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації та НАДУ. Проект є системним документом, який узагальнює всі попередні напрацювання, що знайшли відображення в Національному плані інформатизації, проекті Плану заходів з реалізації Міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», тощо. Андрій Семенченко також наголосив на тому, що проект вже пройшов першу стадію громадських обговорень під час низки міжнародних конференцій. Він є доступним для громадськості в Інтернеті.
Проектом Концепції передбачені розбудова інфраструктури електронного урядування (електронної системи документообігу, електронної системи взаємодії інформаційних ресурсів органів влади, тощо), розробка механізмів та нормативно-правове супроводження надання послуг громадянам та бізнесу з використанням ІКТ, встановлення єдиної координації заходів з впровадження електронного урядування, вдосконалення відповідної законодавчої бази. Реалізації Концепції матиме наслідком зміцнення довіри до влади з боку суспільства, зниження витрат органів влади та підвищення їхньої ефективності, вдосконалення взаємодії органів центральної та місцевої влади, зменшення рівня корупції.
Як зазначив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України, керівник Національної програми інформатизації Володимир Семиноженко, прийняття подібних комплексних програм, по-перше, дозволяє отримати необхідне фінансування й, по-друге, систематизує усі заходи, які стосуються впровадження електронного урядування. «Інші програми вбудовуватимуться в рамку спільного бачення. У такий спосіб в Україні формуватиметься єдина державна політика інформатизації», - сказав Голова Держінформнауки.
Учасники засідання відзначили, що у самій Програмі (на відміну від Концепції, яка є більш загальним документом) потрібно конкретизувати завдання, врахувати міжнародний досвід та проаналізувати сьогоднішній стан готовності України до впровадження електронного урядування.
Голова Державного підприємства «Держінформресурс» Сергій Дзюба уточнив, що наразі вже є готові технічні рішення, потрібні для повноцінного функціонування електронного уряду, зокрема, ІD-паспорти та механізми накладання цифрового підпису. Також розроблений єдиний регламент для передачі даних в межах системи електронної взаємодії органів влади. І це далеко не всі досягнення на сьогодні. Проте кінцевою метою впровадження електронного урядування є надання послуг населенню та представникам бізнесу, а також встановлення ефективної взаємодії між органами влади, громадянами і бізнесом. Отже, технологічні рішення є лише платформою електронного урядування. «Питання вже не в тому, які ми будуємо рейки. Питання стосується того, чи поїдуть по ним сучасні состави», - підсумував Володимир Семиноженко.
Учасники засідання прийняли проект Концепції за основу та дійшли згоди щодо необхідності його доопрацювання на основі висловлених зауважень.
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Прийнятий за основу проект Концепції Держпрограми впровадження електронного урядування"