![Черкащина поділилася з Україною досвідом у енергетиці](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/26306.jpg)
Енергетичну безпеку України обговорювали експерти галузі, мери міст та високопосадовці 15 травня у Черкасах. Серед почесних гостей конференції – віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський та голова комітету Верховної Ради з питань економічної політики Анатолій Семинога.
Про досягнення Черкащини у енергетичній галузі розповів губернатор Черкащини Сергій Тулуб. За його словами, торік на виконання енергоефективних заходів спрямовано понад 50 млн грн бюджетних коштів. Уперше в регіоні було побудовано та введено в дію сонячну електростанцію на греблі Гордашівської ГЕС (Тальнівський район). Також планується побудувати ще одну ГЕС на Чигиринщині.
Для заміщення природного газу на Черкащині використовується місцевий потенціал альтернативних видів палива. Наразі в процесі розробки проект видобутку бурого вугілля на Мокрокалигірському родовищі, обсяг інвестування – більше 20 млн грн.
– Черкаси упродовж 6-7 років здійснюють заходи з ефективного енерговикористання. Зокрема заощадженню енергоресурсів сприяє тотальний облік споживання енергоресурсів в усіх бюджетних установах міста. Це дозволило без технічного переоснащення зменшити використання води на 30%, електроенергії – на 49%, тепла – на 6%, – розповів міський голова Черкас Сергій Одарич. – Черкаси запустили біокотел, що працює на відходах деревини – звичайній трісці. Також торік ми встановили 4 індивідуально-теплові пункти (ІТП) у школах і 1 – в дитсадку. Цьогоріч плануємо встановити ще 10 ІТП в приміщеннях бюджетних установ. Для збереження тепла замінюємо вікна на сучасні склопакети, утеплюємо фасади.
За словами мера, якщо вдасться збільшити транспортні можливості тепломереж і зменшити споживання і втрати тепла, то одна Черкаська ТЕЦ зможе забезпечити все місто теплом за рахунок використання вугілля. Тому цьогоріч буде виведено з експлуатації 13 газових котелень, адже потреби в їхньому використанні не буде.
– Наша амбітна ціль – взагалі відмовитися від природного газу для отримання тепла. Сьогодні технічно місто Черкаси може на 70% опалюватися без використання газу, – заявив Сергій Одарич.
Черкаси стали 26-им містом-підписантом Угоди мерів
Наш обласний центр долучився до Угоди мерів – масштабної добровільної ініціативи європейських міст, котра залучає місцеві органи влади до енергетичного розвитку своїх територій. Документ урочисто підписав міський голова Сергій Одарич.
У підписаній Угоді Черкаси зобов’язуються до 2020 року зменшити сукупні викиди вуглекислого газу на своїй території на 20% шляхом запровадження в себе енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії.
На сьогодні кількість підписантів угоди – 3910 міст із 46 країн світу. Тішить те, що в цьому процесі Україна на пострадянському просторі посідає перше місце. На сьогодні в Україні Угоду підписали 26 міст (Черкаси стали 26-им), тоді як у Молдові таких міст 10, у Грузії – 4, а решта країн на пострадянському просторі має по одному-два підписанти.
Одарич вважає за потрібне підвищити тарифи на газ
"Тарифи на газ не потрібно стримувати", – вважає міський голова Черкас Сергій Одарич. Із такою пропозицією він звернувся до віце-прем’єр-міністра України Валерія Хорошковського.
– Тарифи повинні бути об’єктивними і високими, щоб стимулювати зменшення використання енергоносіїв. Доки ми будемо за рахунок бюджетів утримувати тарифи, доти у споживача не буде стимулу зменшувати використання енергоресурсів, – підкреслив міський голова.
Сергій Одарич обурюється, що при нинішніх умовах, які створила держава, вигідніше купувати газ, який дотується з Держбюджету, ніж купувати за повну вартість вугілля, деревину чи будь-що інше. Тому в міста є можливість використовувати біопаливо тільки для бюджетних організацій. Мер запропонував Уряду переглянути цінову політику тарифів.
У відповідь Валерій Хорошковський підтримав Одарича і заявив, що витрати на той же мобільний зв’язок вищі, аніж вартість комунальних послуг. Однак пообіцяв, що Уряд не поспішатиме з підвищенням газових тарифів.
– Сім’я завжди обирає, куди платити кошти, і якщо немає стимулювання, то немає потреби до цього підходити, – зазначив віце-прем’єр. – Але з точки зору Уряду ми будемо дуже обережні, і тому питання підвищення тарифів зараз не на часі. Навіть на переговорах з Міжнародним валютним фондом я кажу, що Уряд спочатку має знайти модель соціальної адресної допомоги, і лише потім можна говорити про поступове підвищення тарифів.
Хорошковський переконаний, що Черкаси подадуть приклад іншим регіонам
Перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський акцентував увагу на тому, що Україна платить за постачання газової сировини російському "Газпрому" приблизно таку ж суму, яку держава витрачає на охорону здоров’я. Тому важливими є питання енергоефективності, енергозбереження, альтернативних джерел постачання палива.
– Я переконаний, що ті черкаські проекти, які за кілька років досягнуть найбільшого успіху, стануть показником економії, з яким ми зможемо вийти на високі результати по всіх обласних центрах нашої держави, – заявив віце-прем’єр.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкащина поділилася з Україною досвідом у енергетиці"