![Черкаських лікарів забезпечать медичною літературою](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/26244.jpg)
Пілотний освітній проект для української медицини "Сучасні медичні знання – кожному лікарю", що є однією зі складових медичної реформи в Україні, стартував на Черкащині.
У рамках безпрецедентного проекту Фельдшерсько-акушерські пункти Черкащини буде забезпечено спеціалізованою медичною літературою, а лікарі (терапевти, сімейні лікарі, невропатологи) отримають річну передплату на спеціалізовану періодику, крім того, для них буде проведено ряд практичних семінарів за участю провідних фахівців медицини. Про це стало відомо під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.
– Сьогодні медицина розвивається швидкими темпами – і лікар, що не має сучасної спеціалізованої медичної літератури, практично випадає з інформаційного простору. Тому вкрай необхідно забезпечити сучасними медичними довідниками та періодичною пресою найближчу до людей ланку медичних закладів – сьогодні це фельдшерсько-акушерські пункти (ФАП) та районні поліклініки, – переконаний ініціатор проекту – народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Віктор Корж. – Крім того, протягом року ми проводитимемо семінари для фельдшерів та сімейних лікарів Черкащини – за участю провідних фахівців галузі, навчатимемо працювати із сучасною апаратурою, яка допоможе пришвидшити процес діагностування та надання первинної допомоги на місцях. Розпочнеться реалізація проекту із трьох районів області – Золотоніського, Канівського та Черкаського.
Звичайно, сьогодні ФАПам та районним лікарням вкрай потрібні медикаменти, обладнання, гроші – але ці питання влада має вирішити протягом найближчих років, а от знати про те, які ліки сьогодні виходять на ринок, як лікують ту чи іншу хворобу, лікарям потрібно уже сьогодні. Відтак, протягом травня-червня кожен ФАП Черкащини отримає останні видання "Класифікатора лікарських препаратів" та посібника із застосування лікарських засобів "Опіка пацієнта". Також, за сприяння благодійного фонду "Ланцет" Віктор Корж допоможе оформити передплату 12 тисячам українських неврологів та терапевтів, які у наступному році отримають журнали "The Lancet Neurology" та "Therapia. Український медичний вiсник".
За словами начальника Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Володимира Брожика, реалізація на Черкащині подібного проекту допоможе вирішити ряд проблем регіональної медицини. Завдяки реалізації проекту, отриманій сучасній літературі та семінарам за участю провідних фахівців медицини, переконаний Володимир Брожик, лікарі Черкащини отримають унікальну можливість дізнаватися про останні новації у галузі медицини, про передовий світовий досвід, досягнення медичної науки.
– Літературу максимально орієнтовано на практичну допомогу лікарям. Ми сподіваємося, що ця література стане надійним порадником у роботі наших лікарів. Інформаційне забезпечення вітчизняних лікарів – це вдалий перший крок на шляху реформування усієї медичної галузі України. Саме тому наша компанія охоче підтримує подібні ініціативи, – зазначила Наталя Облакевич, фахівець зі зв’язків з громадськістю фармацевтичної компанієї "Nycomed: a Takeda Company", завдяки підтримці якої відбувається реалізація проекту.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаських лікарів забезпечать медичною літературою"