![«Охорона материнства – серед основних пріоритетів влади»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/705.jpg)
Сьогодні відбулося перше засідання ради жінок при облдержадміністрації, про створення якої активні черкащанки домовилися ще на зустрічі напередодні 8 березня.
У зібранні взяли участь голова облдержадміністрації, Герой України Сергій Тулуб, голова ради жінок Інна Губенко, члени ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, багатодітні матері й представники ЗМІ.
На початку зустрічі очільник області наголосив, що проведення засідання ради жінок при облдержадміністрації присвячено величному і радісному святу берегині українського роду – Дню Матері.
– Рада жінок повинна показати всім черкащанкам, що політика гендерної рівності Президента Україна реалізується на теренах Черкаської області. Тому основне питання нашого засідання – це охорона материнства, підтримка сім’ї й багатодітних матерів, – зазначив Сергій Борисович.
Також Сергій Тулуб зауважив, що, починаючи з 1999 року, подібна зустріч в області проводиться вперше. Тому дуже важливо почути думки й пропозиції всіх присутніх, щоб згодом закласти їх у програму «Будуємо нову Черкащину», адже родинне благополуччя й сімейний затишок – це одна з соціальних ініціатив, започаткованих цього року Президентом України Віктором Януковичем.
Про те, яку увагу влада Черкащини приділяє темі родини, материнства та дитинства розповіли керівники управлінь облдержадміністрації.
Зокрема, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Вадим Береза навів дані по області стосовно ситуації з малозабезпеченими та багатодітними сім’ями: «Кількість багатодітних сімей і родин за 2011 рік збільшилась на 5%. Станом на 1 травня в області мешкає 6200 сімей даної категорії, які виховують 21 тис. дітей. 97% багатодітних родин видане посвідчення, яке надає право на пільговий проїзд та пільги при сплаті комунальних послуг. 1038 жінкам присвоєно почесне звання «Мати-героїня», вони отримали одноразову допомогу, яка на сьогоднішній день становить 10 700 грн.»
Також Вадим Олексійович розповів про плани стосовно оздоровлення дітей влітку: «Станом на 1 травня цього року планується оздоровити майже 79 тис. категорійних дітей (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних сімей). Буде працювати 17 стаціонарних закладів оздоровлення і відпочинку дітей».
У свою чергу керівник управління охорони здоров’я та медицини катастроф Володимир Брожик зауважив: «Народження і виховання дітей у сучасному суспільстві залишається основним призначенням жінки. Тому в усьому світі охорона материнства й дитинства належить до пріоритетних напрямів діяльності влади». Володимир Леонідович також додав, що значно покращилась демографічна ситуація в області, рівень малюкової смертності знизився з 10,5% до 8,1%, а випадків материнської смертності в 2011 році взагалі не зафіксовано.
– За підтримки голови обласної державної адміністрації, Героя України Сергія Тулуба й голови обласної ради Валерія Черняка на базі обласної дитячої лікарні спільно з санаторієм «Пролісок» буде створений міжрегіональний центр реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи, в тому числі і для хворих на дитячий церебральний параліч, – зазначив Володимир Брожик.
Керівник служби у справах дітей Оксана Покатілова звернула увагу присутніх на категорію жінок, які взяли в свої родини прийомних дітей. Вона повідомила, що на Черкащині щороку всиновлюється близько 100 дітей. На сьогодні по області функціонує 24 будинки сімейного типу, хоча ще кілька років тому було лише 2.
До слова долучилися і представниці жіночих громадських організацій та матері. Вони подякували організаторам засідання за увагу й підтримку, яку вони надають багатодітним матерям у нашому регіоні. Адже, як зазначила голова Черкаського обласного об’єднання багатодітних сімей Валентина Чорновіл: «Щасливі діти ростуть у дружній родині і під опікою щасливих матерів».
Засідання ради завершилось урочистим врученням головою облдержадміністрації Сергієм Тулубом нагрудних знаків та посвідчень про присвоєння почесного звання «Мати-героїня». Від імені Президента України Віктора Януковича Сергій Борисович нагородив 25 жінок області, які мають п’ятьох і більше дітей.
Фотоновини
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "«Охорона материнства – серед основних пріоритетів влади»"