Вищий господарський суд України (ВГСУ) задовольнив касацію ВАТ "Уралкалій" і скасував рішення нижчих судів, які стягнули з цього російського підприємства акції ВАТ "Азот" (Черкаси) на користь ТОВ "Бюро спеціалізованих перекладів" (Київ).
Як повідомляється в системі розкриття інформації про судові рішення, відповідну постанову ВГСУ прийняв 23 січня. Згідно з інформацією, після цього Господарський суд Черкаської області в лютому і березні остаточно відмовив "Бюро спеціалізованих перекладів" в його спробах витребувати акції "Азоту".
"Уралкалій" на початку серпня 2011 року заявив про отримання в кінці липня 11,34% в черкаському "Азоті" в результаті приєднання "Сильвініту" і виявив намір реалізувати в майбутньому цей міноритарний пакет як непрофільний актив.
У той же час право власності на частину приналежних "Сильвініту" акцій останні роки оскаржувалася в українських судах: "Бюро спеціалізованих перекладів" домагалося в суді визнання недійсним укладеного ще у квітні 2006 року договору застави. Київський апеляційний господарський суд 15 червня 2011 вирішив стягнути з "Сильвініту" 8 млн 15,219 тис. акцій і зобов'язав депозитарій (ВДЦП) перереєструвати ці акції. Тоді "Уралкалій" подав касацію у ВГСУ.
Крім того, згідно системі розкриття інформації про судові рішення, компанія "Плейн Лімітед" також домагалася в українському суді стягнення з "Сильвініту" 5 млн 880,027 тис. акцій "Азоту" за договором заставу від 2006 року, проте суд відмовив їй у задоволенні цих вимог .
Згідно системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦБФР), пакет в 14 млн 95,226 тис. акцій "Азоту", або 11,34% статутного капіталу, був зареєстрований на "Сильвініт" через зберігача – банк "Аваль" – з 2007 року. У третьому кварталі 2011 року депозитарій ВДЦП заявив про його перереєстрації на "Уралкалій" і зміні зберігача на ІК "Велес Капітал".
У той же час в річних звітах "Азоту" за всі ці роки "Сильвініт", а потім і "Уралкалий" були відсутні в числі власників понад 10% акцій. Зокрема, на кінець 2010 року найбільшим акціонером українського підприємства зі 118 млн 914,523 тис. акцій, або 95,6728%, була вказана кіпрська PLG UA Limited.
За даними НКЦБФР, разом з "Уралкалія" акціонерами "Азоту" на кінець третього кварталу 2011 року були PLG UA Limited (75,5728% статутного капіталу) і харківська компанія "Омбрідж" (20,1% акцій), в результаті сума часток перевищувала 100% статутного капіталу. У зв'язку з цим "Уралкалий" подав у НКЦБФР заяву про те, що в системі обліку прав власності акціонерів "Азоту" числяться власники понад 100% акцій. Комісія ініціювала відповідну перевірку, підсумки якої поки невідомі.
В Group DF українського бізнесмена Дмитра Фірташа, яка в березні 2011 року оголосила про покупку черкаського "Азоту" в українського бізнесмена Олександра Ярославського, поки не коментують цю ситуацію.
"Азот" (Черкаси) – одне з найбільший українських хімічних підприємств. У 2011 році його чистий дохід зріс в 1,5 рази – до 6,08 млрд гривень.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости ""Уралкалій" відстояв права на акції черкаського "Азоту""