![У Черкасах урочисто відкрито Стелу Героїв Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/679.jpg)
7 травня заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко, заступник голови обласної ради Василь Касян, міський голова міста Черкаси Сергій Одарич, ветеран Великої Вітчизняної війни, голова Черкаської міської ради ветеранів війни та праці Іван Губський, ветерани, рідні воїнів-героїв та представники громадськості взяли участь в урочистих заходах на честь відкриття Стели Героїв Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.
Під музичний супровід виконання пісні «Поклонимся великим тем годам» ветерани Великої Вітчизняної війни, керівники області та міста стягли зі стели полотно. Хвилююча мить – і стела постала перед учасниками заходу у всій своїй суровій величі, і для нинішнього, і для майбутніх поколінь черкащан увіковічуючи пам’ять воїнів Великої Вітчизняної війни – Героїв Радянського Союзу, які народилися чи проживали в Черкасах, а також обороняли та звільняли місто.
Монумент спроектував відомий черкаський архітектор Сергій Фурсенко. Цей пам’ятний знак виготовлений із граніту, розміром 2х8 метрів, за співфінансування обласного та міського бюджету. На ньому викарбувані імена Героїв Радянського Союзу, зокрема, 8 уродженців Черкас, 32 – хто брав участь у боях за місто, 37 – які проживали в Черкасах після війни.
Далі розпочався урочистий мітинг.
Запрошена до виступу заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко, зокрема, зазначила:
– Напередодні священного і дорогого для кожного з нас Дня Перемоги ми зібралися висловити свою безмежну вдячність усім, хто віддав своє життя за світле майбутнє, відійшовши у вічність, та висловити слова глибокої вдячності воїнам-визволителям, разом з якими ми зустрічаємо це величне свято. Відкриття Стелли Героїв є ще одним уроком пам’яті для сучасних та прийдешніх поколінь. Із кожним роком ще більш важливими стають для нас будь-які деталі, кожна мить, кожна риса титанічної битви нашого народу за свободу. Чим далі відходить від нас та тривожна година, тим величнішими постають подвиги захисників Вітчизни.
Тетяна Федорівна тепло привітала ветеранів війни та усіх учасників заходу з 67-ю річницею Перемоги над фашистською Німеччиною. Вона повідомила, що у рамках впровадження соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича та на виконання доручення голови облдержадміністрації Сергія Тулуба на виплати щорічної грошової допомоги понад 60 тисячам ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань, які проживають на території області, передбачено спрямувати понад 26 мільйонів гривень. Зросли також розміри пенсій інвалідам війни та ряд інших виплат. Вона побажала всім учасникам заходу щастя, здоров’я, довгих років життя, родинного затишку й мирного неба.
У житті кожного з них, чиї імена викарбувані на стелі, місто Черкаси відіграло свою роль – у когось було колискою народження, у інших – місцем звитяги, а комусь стало рідною домівкою чи останнім притулком. Об’єднала ж їх любов до рідної Вітчизни та високе звання – Героя Радянського Союзу.
Міський голова Черкас Сергій Одарич також привітав присутніх із наступаючим Днем Перемоги, зауваживши, що 9 травня – це свято, яке дарує радість від того, що вщухли вибухи і постріли, та смуток через те, що багато хто з наших батьків, дідів, прадідів не дочекались цього мирного дня.
– Символічно, що сьогодні ми відкрили ще один знак , який закарбовує імена тих людей, які віддали молоді роки, а дехто – й життя для того, щоб над нами було ясне мирне небо, – наголосив міський голова.
Він також подякував ветеранам і особисто голові міської ради ветеранів Івану Губському за те, що виступили з ініціативою щодо встановлення такої стели.
За словами мера Черкас, уже розпочато реконструкцію частини вулиці Кірова. Він пообіцяв, що за кілька наступних років буде повністю здійснено реконструкцію площі Слави.
Щемливо вражаючим був виступ голови міської ради ветеранів Івана Губського. Іван Дем’янович, зокрема, зазначив, що імена Героїв Радянського Союзу, які викарбувані на стелі, є уособленням всіх воїнів, які виборювали Велику Перемогу. Він висловив глибокий жаль, що самих героїв уже немає в живих, але пам’ять про них – жива. На урочистому заході були присутні дружина Героя Радянського Союзу Дробахи Анатолія Івановича – Марія Марківна, донька Героя Радянського Союзу Андрющенка Якова Трохимовича – Олена Яківна, донька Героя Радянського Союзу Рибалка Василя Івановича – Світлана Василівна, донька кавалера трьох орденів Слави Сімонова Євгена Олексійовича – Людмила Євгенівна, онук кавалера трьох орденів Слави Симоненка Миколи Івановича – Андрій Вікторович та інші.
Від імені рідних Героїв, перед учасниками заходу виступив внук Повного кавалера 3-х Орденів Слави Симоненка Миколи Івановича, Андрій Симоненко – студент Київського вузу. Він, зокрема, подякував і владі, і всій громадськості міста Черкаси, що свято бережуть пам’ять про воїнів-визволителів та запевнив, що їх нащадки гідно продовжуватимуть добрі справи своїх дідів-прадідів.
Мітинг завершився словами:
Священна пам’ять житиме в віках,
В серцях людей палатиме вогненно,
Усім живим й полеглим в славі і віках
Вклонімось визволителям доземно!
А опісля закриття урочистої частини до підніжжя Стели Героїв Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років покладено живі квіти.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах урочисто відкрито Стелу Героїв Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років"