![Засідання позачергової сесії обласної ради VI скликання](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/668.jpg)
Голова обласної державної адміністрації, Герой України Сергій Тулуб узяв участь у роботі позачергової сесії обласної ради VI скликання, що відбулася 4 травня в Будинку рад. На порядок денний було винесене питання «Про внесення змін до рішення обласної ради від 28.12.2011 «Про обласний бюджет на 2012 рік».
На початку засідання голова обласної ради Валерій Черняк зазначив, що проведення позачергової сесії викликане потребою внести зміни до рішення обласної ради «Про обласний бюджет на 2012 рік», а саме: збільшенням обсягів міжбюджетних трансфертів Державного бюджету й потребою розподілу їх між місцевими бюджетами області; виділенням з місцевих бюджетів області субвенції на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу й перерозподіл призначень по окремих розпорядженнях.
Далі слово надали керівникові головного фінансового управління облдержадміністрації Володимиру Кулеші, який запропонував увазі присутніх проект рішень з питання внесення змін до обласного бюджету. «Змінами до Державного бюджету передбачено ряд трансфертів на виконання соціальних ініціатив Президента. Відповідно до цього Черкаська область отримала значні кошти на реалізацію багатьох соціальних програм», – зазначив Володимир Олексійович. Серед них найбільш значущими є:
13,6 млн. грн. додаткових дотацій на поліпшення соціальних послуг найуразливішим верствам населення. З 28 червня 428 фахівців соціальної служби будуть опікуватися сім’ями, що перебувають у важкому становищі;
виділена додаткова дотація 2,7 млн. грн. на підвищення матеріального забезпечення інвалідів І та ІІ груп унаслідок психічного розладу. Якщо раніше на одну людину виплата становила 109 грн., то зараз ця сума збільшена майже в 10 разів і становить 1094 грн.;
додаткова субвенція 15 млн. грн. – на збільшення обсягу допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам і тимчасової державної допомоги дітям;
на 1,5 млн. грн. збільшено обсяг субвенцій на виплату державної соціальної допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування;
в обласний бюджет включається сума 8,3 млн. грн., як субвенція, що отримана від міських і районних бюджетів на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність, які потребують лікуваннутати висловили занепокоєння стосовно адресності використання коштів, передбачених на гемодіаліз. Наприклад, Володимир Лук’янець висловив припущення потрапляння на лікування хворих з інших областей. Проте така можливість була виключена.
Так, зокрема до обговорення питання фінансування приватного медичного центру «Фрезеніус», а також до інших актуальних питань, що виникли навколо цього закладу, долучився і голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Сергій Тулуб, який ще раз нагадав усім присутнім, що буде створена спеціальна професійна комісія, яка, попередньо обстеживши пацієнтів з нирковою недостатністю, направлятиме їх у заклади міста Черкас, які на цьому спеціалізуються. Про це йшлося в угоді, укладеній між обласною владою і «Фрезеніусом», яку буде подано на розгляд на наступній сесії.
Також слово взяла депутат обласної ради Любов Майборода, яка подякувала голові облдержадміністрації за допомогу в збереженні муніципального симфонічного оркестру й реабілітаційного оздоровчого центру «Астра».
В свою чергу депутат обласної ради Сергій Тулуб запропонував створити депутатську комісію при обласній раді для вивчення діяльності Черкаського міського реабілітаційного оздоровчого центру «Астра». «Ви знаєте, що цей центр надає допомогу дітям, хворим на ДЦП, інвалідам, воїнам-інтернаціоналістам, ветеранам війни. Я побував там особисто, кілька разів зустрічався з керівником цього закладу. Торік медичну допомогу безоплатно отримали 3,5 тисячі людей з малозабезпечених верств населення, то чому не збільшити цю цифру втричі», – наголосив Сергій Борисович.
Окрім цього голова обласної ради Валерій Черняк дав доручення створити робочу групу із залученням депутатів обласної ради, яка вивчить ситуацію щодо висловлення імпічменту сільському голові с. Боровиця Чигиринського району.
Насамкінець голова обласної ради поставив проект про зміни до обласного бюджету на голосування і депутатський корпус затвердив відповідне рішення більшістю голосів.
Наприкінці засідання Валерій Черняк привітав усіх присутніх з наступаючим святом – Днем Перемоги, й запросив на урочисті заходи, які відбудуться 9 травня в Черкасах.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Засідання позачергової сесії обласної ради VI скликання"