![У Каневі нагороджено переможців ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та ХІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об'єднаймося ж, брати мої!»](http://www.oda.ck.ua/http://s002.radikal.ru/i200/1204/05/55cca6727a75.jpg)
Відповідно до Указу Президента України № 257 від 11 квітня 2012 року, з метою відзначення 200-річного ювілею Кобзаря, підтримки заходів із вивчення і популяризації його спадщини в Україні та за її межами, 2014-й рік оголошено в Україні Роком Тараса Шевченка. Задля популяризації творчості Великого Кобзаря поміж школярів та студентської молоді уже другий рік поспіль в Україні проводиться Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка й в одинадцяте Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об'єднаймося ж, брати мої!».
Нагородження цьогорічних переможців відбулося 28 квітня 2012 року у м. Каневі біля пам’ятника Кобзарю на Тарасовій горі.
В урочистостях взяли участь: Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма, заступник Міністра культури України Тимофій Кохан, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Тетяна Прітченко, директор Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Олександр Удод, представники Головного управління освіти і науки та управління культури облдержадміністрації, Черкаського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Канівської райдержадміністрації та Канівської міської ради.
Заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко привітала всіх учасників урочистостей із приїздом на святу для кожного українця землю – на відому всьому світові Чернечу гору, де навіки спочив наш Великий Кобзар Тарас Шевченко. Тетяна Федорівна побажала юним обдаруванням, які прибули цього дня до Канева з усіх куточків України, нових творчих успіхів та подякувала кращим педагогам нашої країни за їхню невтомну й вкрай необхідну працю. Вона запросила учасників заходу продовжувати брати участь у цих та інших творчих конкурсах, запросила їх приїздити на Черкащину.
Переможців мовно-літературних змагань серед учнівської та студентської молоді, привітав також Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма. Він зазначив, що конкурс сприяє вихованню творчих особистостей – майбутніх талановитих письменників та поетів. Євген Миколайович розповів, що вже встиг ознайомитися зі збіркою творчих робіт переможців конкурсу і його найбільш вразив емоційністю та образністю твір «Садок вишневий коло хати» нашого юного земляка Олексія Лютого, учня 5-го класу Білозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради. Звертаючись до вчителів, Євген Суліма наголосив: «Хочеться сказати теплі слова вчителям. Саме ви, дорогі колеги, допомагаєте своїм вихованцям розкривати здібності, перемагати у конкурсах, досягати нових вершин. Щиро дякую вам, бажаю успіхів у нелегкій праці, творчої наснаги та благополуччя».
Заступник Міністра культури України Тимофій Кохан, звертаючись до представників юної еліти, побажав їм високе духовне натхнення пронести через усе життя. Адже саме любов до рідного слова, краю, духовних цінностей і вирізняють українців поміж інших народів світу. Він пообіцяв, що й надалі Міністерство культури України буде підтримувати організацію подібних заходів і допомагати розвитку творчих особистостей.
А від імені юних талантів привітала усіх учасників заходу та подякувала його організаторам наша землячка, учениця 10 класу Золотоніської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 інформаційних технологій Золотоніської міської ради Дарина Нагаєвська.
Упродовж року понад 1 мільйон учасників змагалися за перемогу у ІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У фінальному етапі взяли участь 523 учні загальноосвітніх навчальних закладів, 64 учні професійно-технічних навчальних закладів, 325 студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації усіх форм власності, 27 курсантів вищих військових навчальних закладів.
Переможцями конкурсу стали 245 учнів ЗНЗ, 17 учнів професійно-технічних навчальних закладів, 68 студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації усіх форм власності та 9 курсантів вищих військових навчальних закладів.
Важливо зазначити, що учасниками конкурсу стали знавці не лише української мови та літератури, а й інших мов (російської, молдовської, кримськотатарської, польської, болгарської).
Відповідно до Указу Президента України від 1 вересня 2011 року № 884 та Постанови Кабінету Міністрів від 30 листопада 2011 року № 1218 39 найкращих учнів та студентів із числа переможців цього конкурсу отримуватимуть стипендії Президента України.
За підсумками ХІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, проведеного під гаслом «Об'єднаймося ж, брати мої!», було нагороджено по 27 призерів у кожній з номінацій («Література», «Історія України та державотворення»).
Найкращі роботи талановитих юних літераторів, шанувальників історії рідного народу буде надруковано у збірках творів переможців ХІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості.
Конкурси об’єднали учнівську молодь 5-11 класів ЗНЗ, у тому числі ліцеїстів військових ліцеїв, учнів професійно-технічних училищ, студентів і курсантів ВНЗ І-ІV рівнів акредитації усіх форм власності та курсантів вищих військових навчальних закладів Збройних Сил України, учнівську та студентську молодь з числа українців, яка проживає в інших державах.
По завершенню вітальних виступів Тетяна Прітченко, Євген Суліма, Тимофій Кохан, а також начальники Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Іван Шарапа, управління культури облдержадміністрації Василь Марштупа, голова Канівської райдержадміністрації Олексій Гика та міський голова Канева Віктор Ніколенко, школярі та студенти вшанували пам’ять Кобзаря покладанням квітів до його могили.
Потім розпочалася урочиста церемонія нагородження переможців ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка та ХІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. А також були відзначені й їхні вчителі. Нагороди вручали Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма та заступник Міністра культури України Тимофій Кохан.
На завершення урочистостей для делегацій від областей та міст республіканського підпорядкування було проведено екскурсії в Шевченківському Національному музеї та територією Національного заповідника.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Каневі нагороджено переможців ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та ХІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об'єднаймося ж, брати мої!»"