![Черкаська обласна дитяча лікаря вже майже рік виправдовує статус «лікарні майбутнього»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/597.jpg)
З часу заснування «лікарні майбутнього» висококваліфіковану медичну допомогу в її стінах отримало 39869 дітей, із них 37,2 % діти з сільської місцевості.
Лікарями відділень новонароджених та недоношених дітей та інтенсивної терапії новонароджених врятовано життя 428 немовлятам.
Сьогодні на території закладу площею 5,5 га діє стаціонар, поліклініка, неонатальний центр, великий ігровий майданчик та квітники. Медичний заклад оснащений за європейськими зразками, деякі з них є лише в цій лікарні.
Щоденна напружена праця висококваліфікованих лікарів приносить вагомі результати.
Вперше за останні 10 років у відділенні урології обласної дитячої лікарні прооперовано 15-річного хлопчика зі Звенигородського району з діагнозом вродженої вади сечовидільної системи. Його оперували головний лікар Черкаської обласної дитячої лікарні Сергій Марков та доцент кафедри Донецького національного медичного інституту ім. М. Горького Олександр Щербинін. І вже сьогодні дитина у задовільному стані – ліва нирка функціонує.
Лікарі хірургічного відділення буквально творять дива. Одним із таких прикладів є дитина, яка народилася вагою 3 800 грам. У неї, практично, був відсутній відділ товстого кишківника. З моменту народження вона не набирала вагу. Але завдяки «умілим рукам» лікарів ситуація значно покращилися.
Із 8 лютого цього року на базі ортопедо-травматологічного відділення лікарні функціонує 5 нейрохірургічних ліжок, де проводяться складні оперативні втручання. Одна з таких – операція з видалення субдуральної гематоми в одномісячної дитини. Також лікарі проводять пункції шлуночків головного мозку.
Медичний заклад тісно співпрацює із провідними лікарнями України. Днями дитячий ортопед-травматолог ліцензований МОЗ України з оперативної корекції деформацій кінцівок у хворих із дитячим церебральним паралічем, заслужений лікар АР Крим Микола Пересип разом із завідувачем ортопедо-травматологічного відділення Миколою Запорожцем, проводив операцію п’ятирічному хлопчику з ДЦП. Він ходив навшпиньках і схрещував ноги. Але завдяки оперуванню вдалося нормалізувати ходу, що покращило подальшу реабілітацію.
– Я у медицині майже 32 роки. Довгий час займався нейро-ортопедичним та хірургічним лікування хворих на ДЦП, – розповідає після напруженої роботи в операційній Микола Пересип. – Це вже 6-та дитина, яку ми оперуємо разом із Миколою Запорожцем. Наша мета – не лише прооперувати, а й провести програму її повноцінного відновлення (включаючи і хірургічне лікування).
Саме з такою метою на базі лікарні створюється центр реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи.
Такий заклад може стати перспективою для набуття лікарнею статусу міжрегіонального медичного центру. Її база дозволяє стаціонарно проводити реабілітаційні заходи з перших тижнів народження. А при залученні додаткових приміщень в ній зможуть оздоровлюватися діти зі всієї України.
На сьогодні в області проживає 503 дітей-інвалідів із ДЦП та 14 208 дітей із захворюваннями нервової системи. Аналогічна ситуація спостерігається і в інших регіонах нашої країни. Тому наявність потужного неонатального центру, неврологічного відділення та центру реабілітації дітей на базі єдиного закладу дають змогу розпочати ефективне лікування з перших днів життя.
– Медичний осередок створюється не лише з метою реабілітації дітей-інвалідів, але й з урахуванням соціальної педіатрії, – розповідає головний лікар комунального закладу «Черкаська обласна дитяча лікарня» Черкаської обласної ради Сергій Марков. – З метою організації міжрегіонального центру відновного лікування дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи проводиться спільна робота із зацікавленими сторонами. Надію на успішне втілення цієї ідеї вселяє нещодавній візит до лікарні голови Ради Федерації роботодавців України Дмитра Фірташа, який залишився небайдужим до проблем дітей та пообіцяв забезпечити високоякісним обладнанням.
Черкаська обласна дитяча лікарня працює не тільки як лікувальний заклад, а має функцію організаційно-методичної роботи. Окрім надання допомоги за всіма лікувальними напрямками педіатрії, приділяє особливу увагу профілактичній роботі.
Здоров’я нації починає формуватися з перших хвилин народження немовляти. Ось чому, вперше в області створений обласний Центр підтримки грудного вигодовування. Який спрямований на підготовку партнерських пар до пологів, навчає догляду за немовлям. Ще один напрямок роботи – це підготовка молоді до здорового способу життя в «Клініці дружній до молоді».
Зі створенням обласного моніторингового організаційно-методичного центру заклад бере відповідальність за підготовку впровадження програми ВООЗ-ЮНІСЕФ – «Розширеної Ініціативи «Лікарня доброзичлива до дитини».
Підтримка керівництва України, обласної державної адміністрації, обласної ради до закладу надає перспективи подальшого розвитку Черкаської обласної дитячої лікарні.
За інформацією Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаська обласна дитяча лікаря вже майже рік виправдовує статус «лікарні майбутнього»"