Нові подробиці у справі про групове згвалтування в Умані. Скандал начебто стих, після того, як жертва заявила, що звела наклеп на підозрюваних хлопців, серед яких син депутата Черкаської обласної ради. І несподіваний поворот – дівчина подала заяву в прокуратуру міста, повідомивши, що в міліції її залякали, і змусили відмовитися від своїх початкових свідчень.
Батьки потерпілої вважають, що впливовий батько намагався вигородити свого сина. Сам депутат не виключає політичного замовлення, тим більше, що в результаті проведених експертиз слідство встановило – затримані хлопці цього злочину не скоювали.
Нагадаємо, 19 березня студентка одного з уманських навчальних закладів заявила, що її згвалтували п'ятеро хлопців – просто у дворі житлового будинку.
Через місяць після повідомлення про групове згвалтування в Умані – про справу практично не згадують. Похорон іншої жертви насильства – Оксани Макар – відсунули на задній план повідомлення про те, що уманських підозрюваних – випустили на свободу. А сама жертва відмовилася від початкових свідчень – ніби все придумала.
За цей місяць їй довелося пережити багато чого. Десятки допитів, експертиз, очних ставок – і ось перше інтерв'ю. Те, що вона говорила перед камерою протягом 30 хвилин – в корені міняє справу. Жертва уманських гвалтівників розповіла, як співробітники міліції змусили її відмовитися від звинувачень.
– Вони кричали і говорили: давай кажи, ми тебе слухаємо. Якщо ти не скажеш іншої правди, ми тебе не випустимо. А я кажу, я вам все говорю так як є, я не буду міняти показання. А вони кажуть, якщо ти не скажеш, тебе посадять в тюрму, і там тебе точно будуть ґвалтувати наркомани і вбивці різні, я дуже плакала…
За словами дівчини, 28 березня її допитували з 9 ранку до 4 ранку наступного дня. Водили з кабінету в кабінет, і не давали поговорити з батьком по телефону. У результаті допит, більше нагадуючий тортури, зіграв свою роль.
– Цей оперуповноважений потім подзвонив слідчому Віннику і сказав, вона зламалася, з тебе суші.
Це другий поверх Уманського міськвідділу міліції. Журналістів сюди пускають рідко, але тут особливий випадок, кабінети слідчих можуть стати новим місцем злочину. Адже за словами потерпілої тут її силою утримували майже добу, і в підсумку змусили відмовитися від своїх початкових свідчень. У міліції такий поворот подій заперечують, нічого протизаконного в цих кабінетах не відбувалося.
У міськвідділі підтверджують, що дійсно слідчі дії 28 березня проходили цілий день. Були очні ставки, але ввечері дівчина спокійно покинула будівлю. І сама повернулася кількома годинами пізніше. Щоб заявити про те, що звела наклеп підозрюваних.
– Вона прийшла близько 23 години, і звернулась до слідчого, що вона бажає дати покази… Якщо брати кримінально-процесуальний закон, то там немає вказівок щодо часу проведення слідчих дій, але він забороняє проводження допитів, виїмок, обшуків, в нічний час. Це з 23 до 6 ранку, за винятком особливих обставин, в даному випадку – особливими обставинами було те, що дівчина сама виявила бажання дати покази. Зараз постраждала звернулася в прокуратуру Умані з заявою про злочин – у ньому фігурують прізвища декількох слідчих і співробітників міськвідділу. Адвокат потерпілої здивований діями міліціонерів, зазвичай тиск чинять на підозрюваних, а не навпаки.
Олексій Горох –адвокат потерпілої:
– Мені здається те, що вона говорить, воно підтверджується. Це, по-перше, зафіксований час допитів, те, що це було після 12 ночі. Це можуть бути свідчення її хлопця, який чекав її на першому поверсі з 9 ранку до 4 ранку.
Після заяви постраждалої про те, що згвалтування не було, п'ятьох затриманих випустили на свободу. І змінили їм статус – тепер вони не підозрювані, а свідки. Але в міліції стверджують, що хлопців випустили б навіть без заяви дівчини.
Людмила Поліщук – прес-офіцер уманського міськвідділу міліції:
– Слідство прийняло рішення про відпущення затриманих не тільки спираючись на покази дівчини. У справі виникло достатньо доказів, які вказували на те, що дівчина дала неправдиві свідчення.
Мова йде про результати експертиз.
Олексій Горох – адвокат потерпілої:
– Були експертизи, які підтвердили те, що хлопці не винні в тому, що їм інкримінують. Якби було по-іншому, повірте мені, що ніхто б з них в такій ситуації не був би звільнений з-під варти.
Колишній підозрюваний:
– Просто зараз замислюєшся, що кожна дівчинка може показати – це він, це він, це ви, будь-яка людина просто через те, що ми поспілкувалися, і просто треба бути більш уважним до цих дівчаток.
Але ще не всі результати експертиз готові. І хоча в прокуратурі Черкаської області припускають, що вони не підтвердять згвалтування, потерпіла дівчина сподівається – винні будуть покарані.
– Не варто було їх відпускати, бо вони повинні сидіти за те, що вони зробили зі мною… Вони будуть сидіти і будуть знати на другий раз як кривдити дівчат.
Ця справа стає все більш заплутаною. Підкуп міліції депутатом облради, або політичне замовлення – він збирався йти на вибори до Парламенту, але тепер ці плани зруйновані. А може бути просто якась безглузда випадковість і тоді жертва -–може стати підозрюваною. Зараз справа про уманське згвалтування ще не закрита. Але якщо її закриють, то відразу буде порушено іншу – проти дівчини – за неправдиве повідомлення про злочин.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Справа про уманське зґвалтування стає ще більш заплутаною. Стали відомі нові подробиці"