![Сергій Тігіпко: Мій приїзд на Черкащину переслідував дві цілі – донести зміст соціальних ініціатив Президента України та почути пропозиції щодо шляхів їх реалізації](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/595.jpg)
На сьогоднішній прес-конференції Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко, відповідаючи на запитання журналіста пояснив: «Мій приїзд на Черкащину переслідував дві цілі – донести зміст соціальних ініціатив Президента України та почути пропозиції щодо шляхів їх реалізації».
Коротко охарактеризувавши теперішній соціально-економічний стан держави, Сергій Леонідович, зокрема, наголосив, що владі вдалося взяти ситуацію в руки. Саме завдяки досягнутому зростанню ВВП та ряду інших економічних показників і з’явилася можливість втілення соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича.
Сергій Тігіпко одним із ключових питань, які потребують термінового вирішення в розрізі зазначених ініціатив, вважає прийняття нового закону про зайнятість, який пропонує європейські підходи до подолання безробіття.
– Цей закон має вирішити проблему зайнятості найбільш вразливих верств населення. Зокрема, це 20% молодих людей, які не можуть знайти роботу; 40% випускників навчальних закладів, які змушені працювати не за спеціальністю, 30% громадян працездатного віку, котрі проживають в сільській місцевості, а також ті, хто має вік понад 45 років. Нам потрібно першочергово вжити необхідні заходи, аби ці категорії громадян стали на ринку праці конкурентоспроможними, – наголосив Віце-прем’єр-міністр.
За його словами держава мотивуватиме роботодавців створювати нові робочі місця. «Ми пропонуємо стимули для роботодавців у вигляді пільг з єдиного соціального внеску, а також стимули для місцевих адміністрацій для залучення інвестицій. У результаті будуть створюватися робочі місця, які не потребуватимуть додаткових ресурсів з бюджету», – зазначив Сергій Тігіпко.
Також в законопроекті пропонується надання державою ваучерів для отримання другої освіти для осіб, які досягли 45 років і мають не менше 15 років страхового стажу.
Сергій Тігіпко закликав громадськість вносити пропозиції щодо удосконалення нової редакції законопроекту «Про зайнятість населення». Щодо працевлаштування молодих людей, то закон також містить кілька корисних нововведень.
– Якщо роботодавець створює нове робоче місце і влаштовує на нього молодого фахівця, для якого це місце роботи – перше, то він на перший рік звільняється від сплати єдиного соціального внеску. А це немало – 41,2% від зарплати. До того ж, якщо молодий спеціаліст укладає контракт на роботу за потрібними державі спеціальностями в сільській місцевості, він отримує 5 мінімальних зарплат як «стартові виплати». Зараз в Уряді розглядається більш розширений перелік спеціальностей, котрі підлягатимуть таким соціальним виплатам , – пояснив Сергій Тігіпко.
Віце-прем’єр-міністр також детально зупинився на підвищенні пенсій. Так, за його словами, з травня майже 9 мільйонів літніх людей відчують їх зростання.
Він також розповів, що в рамках Нової соціальної політики прийнято рішення про осучаснення пенсії для тієї категорії пенсіонерів, які вийшли на заслужений відпочинок до 2008 року. «Питання осучаснення пенсій піднімається давно. Ми нарешті змогли підійти до його вирішення», – наголосив Сергій Тігіпко.
Сергій Тігіпко докладно зупинився і на збільшенні пенсій інвалідам-чорнобильцям, військовослужбовцям та роз’яснив основи кредитування для отримання іпотеки на будівництво житла.
Сергій Леонідович відповів і на ряд важливих питань, які піднімали черкаські журналісти та пообіцяв частіше приїздити в область з робочими поїздками, навіть без попереджень. Адже, він переконався, що на Черкащині працюють справжні професіонали, відданні своїй роботі і землі люди. Віце-прем’єр-міністр зазначив, що маючи такий потужний людський потенціал і багаті родючі землі, на Черкащину очікує досить приваблива перспектива у соціально-економічному розвитку.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергій Тігіпко: Мій приїзд на Черкащину переслідував дві цілі – донести зміст соціальних ініціатив Президента України та почути пропозиції щодо шляхів їх реалізації"