![Томенко: Черкащина – це один з тих регіонів, де я буду активно працювати](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/25708.jpg)
У середу, 18 квітня, відбулася веб-конфереенція з віце-спікером Верховної Ради Миколою Томенком, на якій він розповів, що планує активно працювати і допомагати своїм колегам по опозиції на Черкащині.
– Як ви оцінюєте рішення конституційного суду стосовно заборони балотуватися і в списку, і за мажоритаркою? По кому воно вдарить найбільше? Для вас особисто це щось змінює?
– Для мене змінює те, що я буду балотуватись тільки за партійним списком. А я планував балотуватись ще в окрузі на Черкащині. Черкащина – це один з тих регіонів, де я буду активно працювати і допомагати своїм колегам по опозиції. Черкащина, Полтавщина, Рівненщина, Волинь, Чернігівщина, Київщина – це ті регіони, де я традиційно працюю, де я маю дуже багато партнерів, де мені є що розповісти з того, що ми робили за останній період. Мені здається, що найбільше від цього рішення КС потерпіли союзники ПР – прямі і опосередковані. Прямі по парламенту – це КПУ, Блок Литвина, оскільки вони сподівались, що для них це буде підстраховка для діючих депутатів, тому що шансів подолати 5% у них нема. І удар по опосередкованих союзниках, тому що є дуже багато, так званих, опозиційних партій, які почали в останній час про себе активно заявляти, які вигідні тим, що за риторикою вони взагалі ніколи не згадують Януковича і ПР, може інколи згадують чиновників або владу, в основному вони критикують опозицію. Говорять, що вони – нова правильна опозиція, а ми – стара неправильна опозиція. Але ясно, що вони 5% не наберуть.
Наприклад, ви інвестуєте велику кількість грошей в новий проект і цей проект дуже персоніфікований. Вам треба визначитись: або ви задля того, щоб відібрати 2% у опозиції і допомогти владі, мужньо йдете на чолі списку, або ви від усього відмовляєтесь, ставите на чолі списку кого не шкода, йдете в округ і залишаєтесь депутатом. Мені здається, для нових опозиційних партій це найбільший удар. Ми це переживемо, для нас це створює певну проблему – для БЮТ персонально. У нас 102 депутати, нам треба грамотно побудувати роботу для того, щоб не розсварити людей і визначити, хто більше ефективний в окрузі, хто більше ефективний в партійному списку. Ми були готові до такого рішення, але для цього треба працювати. Саме тому ми відтягли термін оприлюднення єдиного списку в мажоритарних округах. Це перша виборча кампанія в Україні, коли де-факто вона іде, але ніхто не знає, крім влади і губернаторів, які будуть начальниками виборчих штабів ПР, які будуть округи. До 5 травня ці данні повинні бути оприлюднені, і тоді ми проінформуємо своїх прихильників, хто буде в мажоритарних округах і наскільки нам з іншими політичними партіями вдалось погодити єдиний список від опозиції.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Томенко: Черкащина – це один з тих регіонів, де я буду активно працювати"