![Управління державної пенітенціарної служби України в Черкаській області відзначило 14-річчя з дня утворення](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/591.jpg)
19 березня в Управлінні державної пенітенціарної служби України в Черкаській області відбулися урочистості з нагоди 14-річчя утворення Державної пенітенціарної служби України. Цю структуру було утворено для надання державної підтримки кримінально-виконавчій системі в умовах її реформування постановою Уряду від 22 квітня 1999 року «Про заходи щодо забезпечення діяльності Державного департаменту України з питань виконання покарань». За дорученням голови облдержадміністрації Сергія Тулуба привітали працівників управління з їх професійним святом його заступник Олексій Головко та представники правоохоронних структур Черкащини.
Працівники Служби виконують складну і вкрай важливу місію забезпечення надання державної підтримки кримінально-виконавчій системі, тож до підбору кадрів, які мають працювати в цій системі, в Службі ставляться особливо відповідально. Що й не дивно, адже більшості працівників доводиться безпосередньо контактувати із засудженими, або підозрюваними в скоєнні злочинів. У рамках реформування кримінально-виконавчої системи, що була розпочата у 1991 році, відбулися серйозні перетворення, насамперед у питаннях гуманізації відбування покарань, умов утримання, визнання людини, її прав і свобод головними цінностями.
Звертаючись до працівників Управління, заступник голови облдержадміністрації Олексій Головко, зокрема, зазначив, що в житті трапляються різні люди і частина з них перебуває поза межею закону. Але й ці люди – наші співгромадяни. І до кожного з них працівники пенітенціарної служби намагаються віднайти такий морально-виховний підхід, аби він приніс позитивні результати, а засуджений після відбування покарання зміг вийти на волю нормальною та соціально адаптованою людиною.
Олексій Головко наголосив:
– Кожен з вас свідомо обрав свій шлях, добре розуміючи свою високу відповідальність за вашу службу. Від вас безпосередньо залежить можливість підвищення рівня освіти засудженими, а також створення для них можливості працювати на виробництві, а, відтак, хоч частково компенсувати потерпілим нанесені матеріальні збитки. Нині триває реформування правоохоронної системи України, зокрема, новий Кримінально-Процесуальний Кодекс суттєво посилює захист прав громадянина. На рівних у законодавчому полі знаходитимуться обидві сторони: обвинувачення і захист.
«Президент України зазначив, що прийняття нового КПК – справді історичний крок, і не лише у царині юриспруденції, прав людини, а й взагалі у справі розбудови України, як європейської демократичної держави», – наголосив заступник голови облдержадміністрації. Додавши, що Президент зазначив, що підпише документ лише після того, як міжнародні експерти дадуть оцінку усім поправкам, внесеним народними депутатами, чи відповідає Кодекс сучасним демократичним стандартам.
Заступник голови облдержадміністрації Олексій Головко побажав усім працівникам державної пенітенціарної служби України в Черкаській області завжди стояти на принципах законності, гуманізму, поваги і дотримання прав і свобод людини та громадянина. Він побажав їм успіхів не лише на службі, а і в особистому житті, гарного здоров’я, добробуту і миру їхнім родинам.
До його привітань приєдналися радник голови облдержадміністрації, генерал СБУ Іван Прокопенко, представники правоохоронних структур області, а також невеличкою концертною програмою всіх порадували працівники Хутірського Будинку культури Черкаського району.
Гості урочистостей та ветерани Управління з цікавістю оглянули оновлену до 14-ї річниці Служби експозицію музею, яка відображає етапи її становлення та розповідає про кожну із установ перебування покарань, що знаходяться на території області. До речі, 20 квітня минає 50 років із дня заснування Черкаської виправної колонії УДДУПВП у Черкаській області (№62) .
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Фотоновини
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Управління державної пенітенціарної служби України в Черкаській області відзначило 14-річчя з дня утворення"