Старший по будинку — таку посаду нещодавно запровадила своїм рішенням міська рада Рівного. Старший по будинку контролюватиме надання послуг житлово-комунальними підприємствами. А за цю роботу отримуватиме муніципальну пільгу — зменшення вартості послуг з утримання будинку й прибудинкової території.
Про те, чи доцільне таке нововведення і як сприймають його люди, ми запитали у Марії Кравчук, викладача гуманітарного університету, яку у лютому цього року обрали старшим по будинку №10 на вулиці Макарова:
— Працюю я на цій посаді на громадських засадах. Окрім цього, у нас є актив будинку — старші по під’їзду. Що змусило нас так організуватися? У нас великий будинок: 360 квартир і десять під’їздів. Біля нього чимала прибудинкова територія. Працівники ЖКП цю територію лише підмітають. А коли з’явилося самоуправління в будинку, все змінилося на краще: у дворі стало і чистіше, й гарніше.
В чому полягає моя робота? Щоранку та щовечора я оглядаю прибудинкову територію. Підписую акти виконаних робіт працівниками ЖКП. Днями викликала електриків, щоб вони на кожній сходовій клітці в кожному під’їзді перевірили лампочки та вимикачі. Потім особисто перевірила їхню роботу. У мене є телефони двірників, слюсарів, електриків ЖКП, і я спілкуюся з ними напряму, а не через керівництво ЖКП. Викликаю їх при потребі. Буває, що мешканці викидають сміття під під’їзд, недопалки через вікно. З такими проводжу роз’яснювальну роботу.
Нещодавно ми усі разом, в тому числі і діти, прибирали територію, висадили саджанці, впорядковували клумби, побілили дерева, оформили межі футбольного поля. Працювали разом з нами також працівники ЖКП «Західне»: встановили нові лавочки, згребли сміття, обрізали гілля дерев, вивезли його.Тепер у нашому дворі не смітять, не ставлять авто на клумби, як раніше.
Нині дуже рекламують створення об’єднань власників багатоквартирних будинків. А ми показали, що нема різниці: чи ОСББ буде діяти, чи самоуправління в будинку. Тим паче, що й з ЖКП можна ефективно працювати: для цього лише треба спілкуватися з його працівниками, вчасно подавати заявки на ті чи інші роботи. Інакше кажучи, не потрібно сподіватися на владу, а працювати самому, бо ми в цьому будинку живемо. Приємно, що з нас беруть приклад і мешканці інших будинків. Так, наші сусіди на Макарова, 8 також обрали старшого по будинку й актив.
Згідно з прийнятим міськрадою положенням, старшого по будинку мають обирати загальні збори мешканців, на яких присутні представники не менше 51% квартир, або конференція представників під’їздів. Мешканці можуть також обрати актив, який допомагатиме в роботі старшому по будинку.
Повноваження старшого чинні один рік, але якщо мешканці його не переоберуть, цей термін продовжується. Щороку на загальних зборах старший по будинку має звітувати про свою роботу. В його обов’язки, окрім контролю за наданням послуг ЖКП, входить сприяння у підписанні між мешканцями та ЖКП договорів про надання послуг, у забезпеченні вчасного внесення ними квартплати, інформування ЖКП про тих, хто порушує правила утримання будинків та прибудинкових територій, обговорення з мешканцями проблемних питань з утримання будинку тощо.
Старший по будинку має право подавати акти-претензії щодо ненадання послуг, вимагати здійснення перерахунку, отримувати від ЖКП та інших надавачів житлово-комунальних послуг звіти, довідки про надання послуг. З ним ЖКП має погоджувати акти про виконання робіт з поточного ремонту та формувати такий план. За всі ці обов’язки старший по будинку матиме меншу квартплату, але за умови, що в його будинку не менше трьох поверхів і 27 квартир. У будинку до 100 квартир його квартплата буде меншою на 40%, де квартир більше — на 80%.
Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Старший за квартиру заплатить менше"