![У реалізації президентських соціальних ініціатив головне – їх адресність](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/578.jpg)
Однією з найважливіших складових у ході реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича є адресність надання різних видів соціальних допомог громадянам України.
Як повідомляють в Головному управлінні праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, в такому напрямку уже понад 5 років в Україні, і, зокрема, в Черкаській області, Мiнiстерством працi та соцiальної полiтики за пiдтримки Свiтового банку здiйснюється Проект «Удосконалення системи соцiальної допомоги». Вiн спрямований на удосконалення бiльш адресного спрямування та максимального спрощення процедури оформлення та надання таких виплат.
Упровадження стандартної моделi єдиної технології прийому громадян дозволяє позбутися черг, забезпечити рiвномiрне навантаження на фахівців управлiнь та уникнути дублювання їхніх функцiй. Нині всі управлiння соцiального захисту області перейшли на щоденний, без обідньої перерви, прийом громадян та щоденний контроль за опрацюванням заяв і наданих документів. Спрощення існуючих процедур, зміни в організації роботи, впровадження прогресивних технологій у процесі надання соцiальних виплат дозволяють бiльш ефективно та максимально оперативно виконувати поставленi завдання.
Для забезпечення контролю за цільовим використанням бюджетних коштів, спрямованих на виплату різних видів соціальної допомоги, в області функціонують підрозділи державних соціальних інспекторів, у складі яких 48 осіб. Вони здійснюють перевірки достовірності та повноти інформації про доходи та майновий стан отримувачів допомоги, вибіркові перевірки справ та обстеження матеріально-побутових умов проживання малозабезпечених сімей.
Як повідомляють в Головному управлінні праці та соціального захисту населення облдержадміністрації на 01.04.2012 перевірено 11578 особових справ, що становить 137,8 відсотка від їх загальної кількості, за якими призначено субсидії частково у ІУ кварталі 2011 та І кварталі 2012 років. Тобто, кожному призначенню відповідних допомог приділяється пильна увага.
Унаслідок проведених перевірок було встановлено, що сума надміру нарахованих коштів становить 452,19 тис. грн., з них в нинішньому році вже повернено до державного бюджету 215,08 тис. грн., решта – підлягає поверненню найближчим часом.
Через засоби масової інформації в області проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота щодо заходів органів центральної влади, спрямованих на посилення соціального захисту населення та підвищення рівня життя громадян, як у публікаціях та виступах у мас-медіа, так і безпосередньо на семінарах та нарадах. Зокрема, це стосується призначення і виплати пенсій, соціальних допомог. Допоміжні інформаційні матеріали розповсюджуються серед окремих соціальних груп населення. У сільській місцевості до роз’яснювальної роботи залучено уповноважені особи сільських рад та соціальні працівники територіальних центрів.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У реалізації президентських соціальних ініціатив головне – їх адресність"