![За спалювання сміття на черкащан чекають штрафи](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/25440.jpg)
З початком весняного сезону у Черкасах почастішали випадки спалювання листя, сухостійної трави та гілля. За останній тиждень на телефон оперативної служби міськвиконкому "1505" надійшло близько тридцяти повідомлень зі скаргами жителів про несанкціоновані багаття. На кожний такий факт реагують інспектори муніципальної інспекції.
Директор департаменту муніципальної інспекції Ольга Швець наголосила, що працівники інспекції виїжджають на кожен виклик. Інколи пізно ввечері чи у вихідний день, складаючи протоколи про адміністративні правопорушення.
Як свідчить практика, більшість паліїв – фізичні особи. Хоча трапляється, коли розпалюють багаття працівники на території підприємств, установ чи організацій. Приміром, днями в центрі міста було зафіксовано факт спалювання сміття, яке здійснював двірник облстатуправління.
Загалом найбільше скарг щодо розгортання багать традиційно надходить із приватного сектора Черкас та мікрорайону "Дахнівка", де значна частина приватних садиб.
– Особливо наші люди "полюбляють" розпалювати вогнище на газонах, присадибних ділянках, лісових просіках, складуючи посохлу городину, гілля дерев та кущів, опале листя, що категорично заборонено, – зауважує Ольга Владиславівна.
На останньому засіданні адміністративної комісії було оштрафовано семеро осіб. Сума штрафів за спалювання листя для фізичних осіб коливається від 340 грн. до 1360 грн., а для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн.
Хоча, як розповідає Ольга Швець, подекуди винуватця багаття не вдається встановити, оскільки мало хто з паліїв чекає інспектора на місці скоєння правопорушення. Тому інколи працівникам муніципальної інспекції доводиться працювати ще й пожежниками та самотужки гасити багаття.
За її словами, кожен житель Черкас має пам’ятати, що в місті можна цивілізовано вивезти сміття. І це, до речі, обійдеться значно дешевше, аніж сплатити штраф за його спалювання.
Вивезенням листя, гілля займається комунальне підприємство "Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів", яке має відповідну техніку: трактори, самоскиди, навантажувачі. Вартість вивезення одного кубометру листя, сміття чи одного складомету гілля становить близько п’ятдесяти гривень .
Домовитись про вивезення сміття, гілля і листя поблизу приватних домоволодінь, підприємств, установ чи організацій можна, зателефонувавши до КП "ЧЕЛУАШ" за номерами: 64-34-37, 64-34-88 та 64-06-48. Там можна дізнатися і вартість, виходячи з об’ємів сміття та його виду.
Довідка:
Спалювання листя шкодить не лише екології, але й здоров’ю людей:
Якщо підпалити листя, забруднюючі речовини у смітті, потрапляють в атмосферу у вигляді продуктів згорання, при цьому їхня шкідлива дія значно підсилюється.
У димі містяться оксиди азоту, вуглецю, чадний газ, а також сполуки важких металів. Тоді як у тліючих без доступу повітря рослинах утворюється бензопірен – речовина, здатна викликати ракові захворювання. А залишки спаленого листя отруюють ґрунт.
З димом у повітря вивільняються діоксани – одна з найотрутніших для людини речовини. Небезпечні мікрочастинки від диму при потраплянні в органи дихання можуть досягти найглибших ділянок легень і залишитися там місяцями чи навіть роками. Вдихання диму нерідко призводить до виникнення респіраторних захворювань, напади астми, головного болю, запаморочення, алергію та погіршення роботи серця.
Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що посилює забруднення атмосфери. При згоранні поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людей (як-то формальдегіди, свинець).
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "За спалювання сміття на черкащан чекають штрафи"