![Міра любові – турбота про людину](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/494.jpg)
Як реалізуються нові соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича ми поцікавилися в директора територіального центру соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян та інвалідів смт.Чорнобай Світлани Гарнати. Під опікою Центру – ветерани війни та праці, інваліди, самотні люди похилого віку.
– Ми намагаємося не обділити увагою кожного, хто потребує сторонньої допомоги. На жаль, нерідко так трапляється, що на старість люди залишаються самотніми, проте не бажають покидати свої оселі, тому ми надаємо необхідні послуги такій категорії підопічних вдома. На базі Центру діють відділення: соціально-побутової адаптації; соціально-медичної реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями та два стаціонарні відділення: в смт. Чорнобай і с. Богодухівка, – розповіла Світлана Гарната.
– Основні завдання, які ми ставимо перед собою у плані виконання нових соціальних президентських ініціатив, є якомога повніша реалізація державної політики у сфері соціального захисту незахищених верств населення Чорнобаївщини, – підкреслила директор Центру. Вона наголосила на тому, що в діяльності Центру відіграє вдала співпраці з місцевими підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, які при першій потребі активно включаються в надання різних видів допомоги непрацездатним та малозабезпеченим землякам.
67 соціальних робітників опікуються надомним обслуговуванням 1108 одиноких інвалідів та пенсіонерів. Це й закупівля продуктів та медикаментів, прання білизни, прибирання, оплата комунальних платежів, оформлення субсидій тощо. Цікаво, що до Центру звертаються й одиноко проживаючі непрацездатні особи, діти яких мешкають в іншому населеному пункті та не в змозі надавати посильну допомогу своїм батькам. І їм тут не відмовляють.
Для тих громадян, хто не в змозі самостійно перебувати вдома, діють два стаціонарних відділення Центру на 35 ліжкомісць. Чорнобаївське функціонує з 2000 року, а в с. Богодухівка його відкрито в 2010 році рішенням сесії районної ради в зв’язку з реорганізацією дільничної лікарні в амбулаторію. Вивільнені площі зайняло стаціонарне відділення, що дало змогу ефективно використовувати майно комунальної власності. Приміщення обох відділень газифіковані, відремонтовані за євростандартами. Вони оснащені необхідною побутовою технікою, комп’ютерами, телевізорами, забезпечені посудом, м’яким інвентарем. Підопічні отримують 4-х разове харчування, середньодобова вартість якого становить 14-15 грн., а утримання однієї особи – 120 грн.
Дбають у Чорнобаївському районі і про дітей з обмеженими фізичними властивостями. Їх налічується 171особа.
У реабілітаційному відділенні територіального центру проходить реабілітацію 24 дітей-інвалідів. З ними займаються спеціалісти – логопед, вчитель-реабілітолог, психолог, вихователь, музичний керівник. Фізкультурною гімнастикою та масажем займається медсестра та масажист за призначенням лікаря-педіатра. Діти перебувають в відділенні з 8 до 16 години. До дітей шкільного віку приходять вчителі зі школи і проводять з ними індивідуальні заняття за спеціальними програмами.
Щороку 10 дітей з обмеженими можливостями проводиться оздоровлення в санаторії - профілакторії «Сосонка».
Відділення соціально - медичної реабілітації дітей утримується за рахунок коштів, які виділяються з бюджету інших суспільних фондів споживання, благодійних фондів, пожертвувань підприємств і громадян.
За останні роки в районі зроблено чимало по створенню умов рівних можливостей для людей похилого віку та осіб з обмеженими фізичними можливостями, інтегрування їх у суспільство, повернення до повноцінного життя. З цією метою створено і працює відділення соціально - побутової адаптації в смт.Чорнобай та 7 його філії в селах району. У людей після виходу на пенсію чи настання інвалідності змінюється ставлення до життя, характер, поведінка. Зазвичай вони психологічно не готові «прийняти» новий соціальний статус. А тому потребують постійних контактів: тривалих або коротких. І таку допомогу пенсіонерам та інвалідам надають у відділенні…
Для покращення якості надання соціальних послуг налагоджену співпрацю Центру з відділом культури РДА, районним центром соціальних служб для молоді; районними громадськими організаціями – Товариства Червоного Хреста України та ветеранськими. Укладено угоди з сільськими радами про спільне використання приміщень та персоналу для надання соціальних послуг вищеназваним категоріям населення.
Старість не обмине нікого. І на Чорнобаївщині роблять усе для того, аби кожен житель на схилі літ почувався тут захищеним.
Інформацію підготовлено за сприяння відділу внутрішньої політики
та зв’язків із громадськістю, у справах преси та інформації Чорнобаївської РДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Міра любові – турбота про людину"