Рішучі дії проти договірних матчів, боротьба з насиллям на стадіонах, запровадження фінансового «фейр-плей» і вирішення конфліктних ситуацій у спортивний судах. Ці чотири теми президент УЄФА Мішель Платіні озвучив перед учасниками 12-ї Конференції Ради Європи для міністрів спорту, яка пройшла в Белграді в четвер.
Президент УЄФА, зокрема, закликав до створення міжнародної конвенції з договірних матчів і надання їм статусу кримінального злочину, а також викорінення цього явища, яке, за його словами, наражає на небезпеку всю спортивну систему. Мішель Платіні наполіг вживати суворих заходів щодо спалахів насильства на стадіонах і пояснив, чому ініціатива УЄФА з фінансового «фейр-плей» орієнтована на фінансову стабільності у грі.
Глава УЄФА також підкреслив специфічну природу футболу національних збірних як джерела самобутності та європейського спадку, а також наполіг на необхідності вирішувати конфліктні спортивні ситуації не в громадських судах, а в спортивних судових органах.
«У вересні я звертався до вас, закликаючи викорінити зло, яке руйнує красиву природу спорту. Я говорив про незаконні ставки при грі на тоталізаторі, − розпочав свій виступ Мішель Платіні. − Договірні матчі викликали серйозну тривогу. Я б сказав небачений досі страх. Страх, тому що за цими матчами стоять організовані кримінальні угрупування, і вони використовують шпаринки в законодавстві й паплюжать цілі турніри».
«Договірні матчі − це питання закону й порядку. Його не можна вирішити, використовуючи лише повноваження спортивних органів. Європа мусить згуртуватися для боротьби з цим явищем. Відтак, я прошу негайної допомоги від країн, що входять до Ради Європи: договірні матчі повинні набути статусу кримінального злочину, договірні матчі треба оголосити поза законом», − додав він.
«Я також переконаний, що повинна бути налагоджена ефективна співпраця між правоохоронними й судовими структурами європейських країн для нейтралізації цих злочинців. Я глибоко переконаний, що наймудрішим способом захистити цілісність спорту є міжнародна співпраця. Я виступаю за міжнародну конвенцію з договірних матчів. Ця конвенція, звісно, стала б лише одним кроком до чесного й відкритого спорту. Але вона також стала б дуже потрібним кроком і яскравим свідченням наших намірів», − наголосив президент УЄФА.
Повертаючись до теми насилля, Мішель Платіні сказав, що в основі його бажання боротьби з цим явищем лежать хвилювання та цілеспрямованість. «Занадто довго ми думали, що позбулися насилля, − поділився він. − Занадто довго ми закривали на це очі. Але проблема й досі не вирішена».
«Тому ми погодилися працювати спільно − разом із Радою Європи. Ми створимо вражаючу систему, яка забезпечить мир і безпеку на всіх наших стадіонах», − продовжив президент УЄФА. Співпраця з РЄ буде заснована на Європейській конвенції про насильство й неналежну поведінку глядачів на спортивних заходах і особливо під час футбольних матчів.
Звернувши увагу на проблему фінансового «фейр-плей», Платіні назвав позицію футбольних клубів «надзвичайно ризикованою». Президент УЄФА нагадав, що збитки європейських клубів за 2010 фінансовий рік склали близько 1,6 мільярда євро. «Ці цифри ілюструють крихкість системи, через яку деякі клуби перетворилися на гігантські казино», − підкреслив Платіні.
«При керуванні футболом необхідно дотримуватися фінансової дисципліни, − продовжив президент УЄФА. − Треба дотримуватися принципів фінансового «фейр-плей». Я можу описати цей підхід двома основними принципами: «Живіть відповідно до своїх достатків» і «Є межа, нижче якої опускатися ніяк не можна». Ситуація стає нестерпною, і ми повинні діяти. Я прошу у вас одного − захищайте фінансовий «фейр-плей». Я прошу вас замінити ризиковану невизначеність легальними рішеннями «.
Щодо турнірів для збірних, Мішель Платіні додав наступне: «Це справжнє вираження приналежності до Європи. Я б навіть сказав, що ці турніри формують культурну спадщину нашого континенту. І все одно національні команди переживають непрості часи − їхню легітимність підточує небажання деяких клубів відпускати гравців».
«У зв'язку з настільки невизначеною ситуацією одна країна прийняла рішення відпускати гравців у збірну на першу вимогу, закріпивши його в статуті національної асоціації. Мова йде про Іспанію. Ця ініціатива доводить одне: покласти край цій проблемі при бажанні можливо», − додав французький функціонер.
Президент УЄФА завершив свій виступ, торкнувшись теми спортивного правосуддя, яке, за його словами, «щодня перебуває під загрозою через різного роду махінації, спрямовані на руйнування його принципів».
«Давайте не доводити суто спортивні суперечки до судових розглядів. Задайте собі запитання, що станеться, якщо загальні правила будуть по-різному тлумачитися в Мадриді, Римі й Брюсселі? Я готовий надати нашим арбітражним процедурам гарантії, яких вони так сильно потребують», − додав він.
Мішель Платіні завершив виступ закликом до тісної співпраці між спортивними й політичними європейськими властями заради загального процвітання Старого Світу. «Кожен день я бачу, як для мільйонів європейців спорт стає порятунком, втіхою і можливістю для самоідентифікації, − заявив глава УЄФА. − Якщо Європа втратить усе це, вона перестане існувати в тому вигляді, в якому ми її знаємо. Давайте об'єднаємо зусилля, щоб забезпечити спорт правилами, які б відповідали здоровому глузду та його потребам. Це наше головне завдання в боротьбі за стабільність в спорті й світле майбутнє Європи».
Фото: uefa.com
Источник: Федерація футболу України | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Президент УЄФА звернувся до міністрів"