2 березня голова облдержадміністрації, Герой України Сергій Тулуб зустрівся з Уповноваженим Президента України з прав дитини Юрієм Павленком та керівником управління забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав дитини Людмилою Семенець, який цього дня перебували на Черкащині з робочою поїздкою.
Так, під час зустрічі з головою облдержадміністрації Сергієм Тулубом було обговорено виконання Указу Президента України від 16.12.2011 № 1163 «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні» та результати роботи щодо захисту прав дітей управліннями ОДА в минулому році. З цього питання виступила заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко.
– У 2011 році загальна захворюваність дітей віком до 17 років включно знизилась на 3,4 відсотка, первинна – на 2,5 відсотка.
Протягом 2009-2011 років показник малюкової смертності поступово знизився з 10,5 у 2009 р. до 8,1 на 1000 дітей, народжених живими у 2011 року, – повідомила Тетяна Федорівна. – У сфері освіти створено систему освітніх послуг, яка сприяє розвитку індивідуальних здібностей кожного учня. Дошкільною освітою охоплено 76,7 відсотка дітей від 1 до 6 років (це найкращий показник в Україні) та 93 відсотки дітей – від 3 до 6 років.
У 676 загальноосвітніх навчальних закладах здобувають освіту 117 тис. дітей. У кожній другій школі (340) запроваджено профільне навчання. Майже у кожній третій школі (188) відкриті класи з поглибленим вивченням окремих предметів. До мережі Інтернет мають доступ 647 (98 відсотків) навчальних закладів.
За словами заступника губернатора, станом на 01.01.2012 року в області обліковується 4412 дітей-інвалідів, що становить 2 відсотки від усього дитячого населення.
Із загальної кількості дітей з вадами розвитку, які перебувають на обліку, 118 – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, з яких 63 виховуються в сімейних формах виховання: 57 – у родинах опікунів, піклувальників, 6 – у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.
В області створено і діє 7 центрів соціальної реабілітації та 6 відділень при територіальних центрах соціальних послуг. Щорічно у цих закладах проходить реабілітацію понад 1200 дітей-інвалідів.
З метою забезпечення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими можливостями в області біля 80 відсотків навчальних закладів обладнані пандусами, поручнями.
– В області станом на 01.01.2012 року обліковується 2612 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 1079 виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, – підкреслила Тетяна Федорівна. – Також нараховується 24 дитячі будинки сімейного типу та 114 прийомних сімей, у яких виховується 385 дітей, що становить 14,7 відсотка від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (2612).
У 2012 році за кошти обласного бюджету передбачено завершення створення двох обласних закладів соціального спрямування.
Варто наголосити і на тому, що протягом останніх п’яти років вдалося у три рази зменшити кількість бездоглядних дітей, виявлених у ході профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал».
Також Тетяна Прітченко відмітила, що протягом 2005-2010 років в області зафіксовано поступове зниження підліткової злочинності.
Разом із тим, у 2011 році в області неповнолітніми скоєно 383 злочини проти 323 за 2010 рік, що свідчить про зростання рівня підліткової злочинності на 18,6 відсотка.
З метою попередження бездоглядності неповнолітніх, недопущення росту підліткової злочинності у лютому 2012 року проведено три виїзні кущові засідання колегії облдержадміністрації, на яких за участю сільських голів, дільничних інспекторів проаналізовано стан справ із зазначеного питання, визначені конкретні шляхи подолання негативних проявів серед дітей.
За словами голови облдержадміністрації Сергія Тулуба, першочерговим завданням на 2012 рік є покращення умов життя дітей, зокрема, забезпечення їх повноцінними сім’ями і житлом.
– Варто відзначити, що з 2012 року на посаду одного із моїх заступників було обрано людину, котра 20 років присвятила службі у справах дітей – Тетяну Прітченко, – зазначив Сергій Тулуб.
У свою чергу, Юрій Павленко наголосив, що необхідно, аби в кожній області відповідали за права дитини не лише відповідні служби, але й інші структурні підрозділи, такі як управління охорони здоров’я та медицини катастроф, освіти та науки, праці та соціального захисту населення тощо.
– Дуже приємно, що ми дійшли повного розуміння у завданнях, які були покладені на наше Управління Президентом України Віктором Януковичем. Я впевнений, що за підтримка губернатора Сергія Тулуба нам вдасться на Черкащині забезпечити якомога більше дітей повноцінними сім’ями, – сказав Юрій Олексійович.
Опісля відбулася зустріч гостей з Києва з прийомними батьками та батьками-вихователями.
У ході зустрічі Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко повідомив, що Управлінням детально проаналізовано ситуацію пов’язану з захистом прав дитини.
– Варто виділити основні завдання для покращення умов життя дітей, які покладені на нас, – зазначив Юрій Павленко. – Це, перш за все, реагувати на кожну у дитячу скаргу; надавати чесну і правдиву інформацію про становище дитини; проводити моніторинг, аналіз і контроль за діями місцевої і центральної влади з точки зору захисту прав дітей.
Під час розмови з батьками Юрій Павленко намагався дізнатися про основні їх проблеми у вихованні дітей, або ж навпаки, щоб вони поділилися своїм «щастям».
Так, жителька Золотоніщини розповіла, що виховала 21 дитину, має двох внуків і не представляє своє життя без них. Ще одна жителька Черкас розповіла про здобутки своєї прийомної дитини в коледжі.
Однак, присутні батьки поділилися і проблемами. Одна з них – це надання психологічної допомоги не за один-два прийоми, а стільки, скільки потребує прийомна дитина.
На завершення зустрічі поважні гості й керівництво ОДА пообіцяли спільними зусиллями намагатися покращувати життя як самих дітей, так і їхніх опікунів.
Протягом наступних годин делегація з Києва відвідала дитячий будинок для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку компенсуючого типу Черкаської обласної ради, обласний Центр дитячої онкології та гематології Комунального закладу «Черкаський обласний онкологічний диспансер» , обласну дитячу лікарню, комунальний заклад «Черкаський обласний спеціалізований будинок дитини» обласної ради, гуртожиток Черкаського державного навчального закладу «Черкаське вище професійне училище» та сім’ю усиновителів Горяченків із с. Маліївки Золотоніського району (вони виховують 5 усиновлених дітей).
Під час відвідин кожного закладу Юрій Павленко і Людмила Семенець спілкувалися з їх працівниками про умови роботи, а також з дітьми, які там перебувають. Ну і, звичайно, не забували дарувати їм подарунки.
Також візитери провели брифінг для представників ЗМІ та брали участь у засіданні колегії облдержадміністрації.
За інформацією управління інформаційної політки та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Фотоновини
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Перебування в області Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка"