![Селекторна нарада у режимі відеозв’язку на чолі з Іриною АКІМОВОЮ](http://www.donoda.gov.ua/../../data/upload/news/main/ua/33690/selector_big_1.jpg)
Результати першого етапу реформування охорони здоров’я в пілотних регіонах було обговорено на селекторній нараді під головуванням Першого заступника Глави Адміністрації Президента України Ірини АКІМОВОЇ. Донецьку область представив губернатор Андрій ШИШАЦЬКИЙ та керівники профільних підрозділів облдержадміністрації.
Відкриваючи селекторну нараду Ірина АКІМОВА наголосила:
«Сьогодні основне наше завдання - підбити підсумки, подивитися на проблеми, які ми вирішували і які залишилися в 2011 році, та як в 2012 році ми зможемо їх вирішити. Наше головне завдання, щоб в цілому, і в тому числі до виборів, лікарі і пацієнти відчули поліпшення. Важливо не погіршити наявну ситуацію, але дати можливість населенню відчути покращення. Принципове правило лікаря «не зашкодити» також стосується і системи охорони здоров'я, але це не означає, що ми повинні зупинитися і нічого не робити. Нам необхідно все робити дуже обережно, зважуючи кожен крок».
В свою чергу, звітуючи про стан виконання в Донецькому регіоні пілотного проекту з реформування системи охорони здоров’я, заступник голови-начальник головного управління охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Олена ПЕТРЯЄВА зазначила:
«Питання підбиття підсумків першого етапу було розглянуто на колегії обласної державної адміністрації, яка пройшла в січні. У лютому відбулося перше виїзне засідання регіонального комітету реформ в м. Макіївка, де були обговорені плюси, мінуси та основні проблеми реформування. Планується проводити такі ж виїзди в кожне місто та район. Ми розуміємо, яке навантаження лягає на головне управління охорони здоров'я, тому звернулися до голови облдержадміністрації й знайшли відгук, і штатна чисельність нашого управління збільшена.
Що стосується форми оплати праці, за дорученням Міністерства охорони здоров'я нами було випробувано порядок визначення заохочувальних виплат медпрацівникам. За основу взяті три міста і райони. Результати випробувань показали готовність регіону до практичного застосування заохочувальних виплат.
Відносно кадрового питання, склався дефіцит щодо первинного рівня медицини. Завдання, які стоять перед нами, досить великі. Тим не менш, у нас є план виходу з цієї ситуації. Ми плануємо зосередитися на спеціалізації та підготовці в інтернатурі. За рахунок збільшення обсягу підготовки практично на 30%, за рахунок розширення кафедри і застосування виїзних і дистанційних форм навчання ми плануємо завершити роботу по підготовці фахівців до 2020 року.
На сьогоднішній день у нас 575 лікарів загальної практики сімейної медицини. Кожен четвертий житель області охоплений сімейною медициною, в сільських районах охоплення складає 70%.
Щодо програми місцевих стимулів: на сьогоднішній день у всіх 45 містах і районах області у нас такі програми підготовлені. У 27 містах і районах вони вже прийняті рішеннями сесій міських і районних рад. Пільги будуть різні - на вступ, цільове направлення на навчання за рахунок міст, районів, доплата до заробітної плати, забезпечення соціальним житлом, надання земельних ділянок тощо.
Нами розроблені та опубліковані регіональні критерії щодо створення госпітальних округів. Дана інформація розміщена і на сайті головного управління охорони здоров'я та на сайті Донецької обласної державної адміністрації. Ми обговорили це з громадськими організаціями.
Нами запущена паспортизація, яка на даний момент відпрацьовується містами і районами. До неї увійдуть всі положення - матеріально-технічне забезпечення лікувальних установ, кадрове, наявність прав власності. До цього питання потрібно підходити комплексно. Також з обласного бюджету передбачається виділення коштів, планується створення ще 10 регіональних диспетчерських служб».
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Селекторна нарада у режимі відеозв’язку на чолі з Іриною АКІМОВОЮ"