![Нарада під керівництвом Уповноваженого Президента України по справах дітей Юрія ПАВЛЕНКА](http://www.donoda.gov.ua/../../data/upload/news/main/ua/33451/big1.jpg)
Сьогодні з робочою поїздкою в Донецьку область прибув Уповноважений Президента України у справах дітей Юрій ПАВЛЕНКО.
Одним із пунктів програми його перебування на Донеччині стала нарада з питань захисту прав дітей, яку Юрій ПАВЛЕНКО провів разом з головою Донецької облдержадміністрації Андрієм ШИШАЦЬКИМ.
Під час засідання були розглянуті питання про стан справ щодо захисту прав дітей на Донеччині, влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, у прийомні родини та дитячі будинки сімейного типу шляхом усиновлення та опіки. Зокрема, було відзначено, що в Донецькій області останніми роками кількість дітей-сиріт зменшується, і ця позитивна тенденція зберігається.
По завершенні наради в облдержадміністрації відбувся брифінг для представників ЗМІ, під час якого Юрій ПАВЛЕНКО відзначив, що в Донецькій області в 3 рази зменшилася кількість безпритульних дітей. Це гарний показник профілактичної роботи з родинами, в інтернатних закладах, а також в інших місцях, звідки діти збігають. Юрій ПАВЛЕНКО також відзначив системність роботи соціальних служб Донецької області, що дозволила знизити кількість безпритульних дітей. «Фахівці почали працювати ефективно, і відразу став очевидний результат», - підкреслив Уповноважений Президента України у справах дітей.
Позитивну динаміку в захисті прав дітей у регіоні відзначив також губернатор Андрій ШИШАЦЬКИЙ, підкресливши якість роботи фахівців у містах і районах. «Я радий, що в нашій області дітей-сиріт стає усе менше, тому що грамотно вибудовано процес усиновлення. Захист прав дітей буде й надалі залишатися основним напрямком діяльності органів виконавчої влади Донецької області, адже ми розуміємо, що діти - це наше майбутнє», - додав глава регіону.
Під час поїздки в Донецьку область Юрій ПАВЛЕНКО також відвідав Донецький слідчий ізолятор, де ознайомився з умовами життя неповнолітніх злочинців, що перебувають під слідством, поспілкувався з дітьми, оглянув навчальний клас і камери. «Відношення до дитини з боку міліціонера трохи змінилося в позитивну сторону. Міліціонери почали розуміти, що вони - не каральний орган по відношенню до дитини. У першу чергу, їх завдання - це захистити й допомогти дитині», - відзначив Юрій ПАВЛЕНКО під час брифінгу.
Для довідки:
Численность детского населения Донецкой области на 01.01.2012 года составляет 665 199 человек.
Общее количество детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки, в области, благодаря скоординированной работе служб по делам детей региона уменьшается, что соответствует задачам государства в этой сфере.
За последние 5 лет количество детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки, в Донецкой области уменьшилось на 25%: с 13 815 детей в начале 2007 года до 10 374 в начале 2012 года. В частности, уменьшение за 2011 год составило 2,75%.
Уменьшение общего количества детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки, обусловлено определенной работой, проведенной в области по передаче детей на усыновление.
Системная и последовательная работа служб по делам детей способствовала тому, что национальное усыновление в области превышает иностранное. Так, в течение прошлого года в области усыновлено 400 детей - сирот и детей, лишенных родительской опеки, из них 230 - национальное усыновление, 170-иностранное.
Сетью детских домов семейного типа и приемных семей охвачены все районы и города области.
В течение 2011 года в области создано 6 детских домов семейного типа (все на базе ранее существовавшей приемной семьи) и 42 приемные семьи, в которые определено 124 ребенка-сироты, что на 23 ребенка больше, чем в прошлом году.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Нарада під керівництвом Уповноваженого Президента України по справах дітей Юрія ПАВЛЕНКА"