![Обсяги видатків на чорнобильські програми зросли на 15, 2 млн. грн](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/191.jpg)
На традиційній щопонеділковій координаційній нараді під головуванням керівника ОДА, Героя України Сергія Тулуба сьогодні було розглянуто хід виконання умов Меморандуму, підписаного минулого року між обласною адміністрацією, обласною радою і громадської організацією «Союз Чорнобиль».
Раніше за дорученням голови облдержадміністрації Сергія Тулуба в кожному районі й місті області було проведено зустрічі з участю голів райдержадміністрацій або їх заступників, представників управлінь соціального захисту й Пенсійного фонду з представниками спілок місцевих громадських організацій «Союз Чорнобиль». У ході зустрічей розглянуто нагальні питання, надано компетентні відповіді й враховано пропозиції чорнобильців.
Як зазначив Михайло Скляров, начальник головного управління праці й соціального захисту населення облдержадміністрації, громадські організації «Союз Чорнобиль» районів та міст на 100% забезпечені приміщеннями й стаціонарними телефонами, а з обласного бюджету для «Союзу Чорнобиля» й «Дітей Чорнобиля» виділено 150 тис. грн. кожній.
Також головні управління соцзахисту населення й охорони здоров’я провели зустріч із головними лікарями лікувально-профілактичних закладів обласного центру, на якій відпрацьовано прозорий механізм безплатної видачі ліків за рецептами.
За словами Михайла Склярова, в цілому обсяги видатків із Державного бюджету на чорнобильські програми, порівняно з минулим роком, зросли на 15,2 млн. грн. Крім того, за сприяння голови облдержадміністрації торік було додатково виділено 1 млн. грн. на фінансування програми «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС». Перший транш виділених коштів 2012 року становив 658 тис. грн.; 281 тис. грн. виділено на поліпшення матеріального становища (608 особам), придбання медикаментів (52 особам), поточний ремонт житлових будинків (28 особам), на поховання ліквідаторів (2 удовам).
Сьогодні всі інваліди, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, забезпечені засобами реабілітації й інвалідними візками, хто має потребу в них.
«Ми також маємо можливість додатково забезпечити чорнобильців ще 30-ма візками, серед яких 4 – з електроприводом вартістю 30 тисяч гривень», – наголосив Михайло Миколайович.
Важливо й те, що за підтримки голови ОДА 2 сім’ї інвалідів-чорнобильців за рахунок небюджетних коштів отримали квартири, а в рамках державної програми «Забезпечення житлом постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи», власниками нових помешкань стали ще 3 сім’ї.
Поза тим, за зверненнями чорнобильців і в межах виконання Меморандуму Прем’єр-міністр України М.Я.Азаров дав доручення перевірити легітимність виданих посвідчень чорнобильців. Зараз над цим працюють СБУ, органи прокуратури, УБОЗ, УБЕЗ, Державна фінансова інспекція.
Довідка: Сьогодні Черкащина посідає п’яту позицію серед областей України за кількістю постраждалих і учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС: на початок року зареєстрований 128 791постраждалий, серед нихі 10 тис. учасників ліквідації.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Обсяги видатків на чорнобильські програми зросли на 15, 2 млн. грн"