![Шполянський район зайняв перше рейтингове місце серед сільських лікувально-профілактичних закладів](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/187.jpg)
Нещодавно в Шполянській центральній районній лікарні відбулося засідання підсумкової медичної ради, в ході якого підводилися підсумки діяльності галузі охорони здоров’я району за 2011 рік.
У роботі ради взяли участь голова райдержадміністрації Сергій Струк, голова районної ради Микола Тимошенко, начальник відділу надання медичної допомоги Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Лариса Кошова, головний лікар центральної районної лікарні Василь Уманець, працівники охорони здоров’я району.
У своїй доповіді про підсумки року головним лікарем було відмічено, що діяльність лікувально-профілактичних закладів району протягом звітного періоду була спрямована на забезпечення стабільної роботи, зміцнення та модернізацію їх матеріально-технічної бази, покращення якості обслуговування населення, забезпечення рівного доступу до медичних послуг, поліпшення стану здоров’я та продовження тривалості життя жителів району.
– Проводилася робота з покращення якості медичної допомоги населенню, поліпшення умов перебування хворих у стаціонарах та амбулаторно-поліклінічних закладах, – сказав Василь Уманець. – З огляду на пріоритетність та соціальну залежність галузі та її якості роботи всі актуальні питання організації медичного обслуговування населення району систематично розглядалися на засіданнях колегії та робочих нарадах у райдержадміністрації та районної лікарні. Зокрема, увага приділялася питанням реорганізації та оптимізації в мережі лікувально-профілактичних закладів, питанням боротьби з туберкульозом, СНІДом, імунопрофілактики тощо.
Зі звітами по окремих напрямках роботи виступили також заступники головного лікаря Леся Клюковська та Валентин Михайленко, районний дитячий педіатр Надія Бульда.
Загальну оцінку річної роботи медичної галузі в районі надала куратор району, начальник відділу надання медичної допомоги Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Лариса Кошова, яка, зокрема, зазначила, що за результатами оцінки роботи лікувально-профілактичних закладів сільських адміністративних районів за 2011 рік Шполянський район зайняв 1-ше рейтингове місце. Одним із найкращих результатів з-поміж закладів охорони здоров'я області є показник з охоплення туберкулінодіагностикою всього дитячого населення у сільській місцевості (995 при нормативі 960) та охоплення новонароджених вакцинацією БЦЖ в пологових будинках (98 при нормативі 97). Разом із тим, пані Лариса наголосила, що у 2012 році необхідно звернути увагу на покращення таких показників як смертність немовлят, перинатальна смертність, своєчасність проведення первинного вакцинального комплексу дітям до 1 року, питома вага жінок, охоплених онкооглядами з обов’язковою цитологією, питома вага злоякісних новоутворень, виявлених вперше в 4 стадії захворювання.
Підсумовуючи роботу ради, з доповідями виступили голови районної державної адміністрації Сергій Струк та районної ради Микола Тимошенко, звітуючи водночас про значний фінансово-організаційний вклад районної влади у розвиток медичної галузі району.
– Фінансування галузі охорони здоров’я у новому 2012 році буде не нижчою за рівень минулого року, і будемо сподіватись, що позитивна динаміка економічно-соціального розвитку в державі, області, районі дозволить нам спрямувати спільні зусилля на покращення надання медичних послуг населенню та матеріально-технічної бази медичних закладів, – підкреслив під час свого виступу голова райдержадміністрації Сергій Струк.
Також він додав, що згідно програми Президента України Віктора Януковича «Україна для людей» та розробленої на її основі програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» планомірно здійснюватиметься реформування медичного обслуговування, головною метою якого є поліпшення здоров’я населення, забезпечення рівного і справедливого доступу всіх членів суспільства до медичних послуг належної якості.
За інформацією відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків із громадськістю та у справах преси, інформації апарату Шполянської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Шполянський район зайняв перше рейтингове місце серед сільських лікувально-профілактичних закладів"