![Міністерство культури України та Черкаська облдержадміністрація об’єднають зусилля у підготовці до Шевченківських днів](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/185.jpg)
Міністерство культури України та Черкаська облдержадміністрація об’єднають зусилля у підготовці до Шевченківських днів – про це йшлося на вчорашній нараді в Каневі за участю Міністра культури України Михайла Кулиняка.
Разом із Михайлом Кулиняком, його першим заступником Юрієм Богуцьким, віце-президентом Національної спілки архітекторів України Ларисою Скорик і головою Державної служби з питань національної культури та спадщини Міністерства культури України Андрієм Вінграновським обласна влада Черкащини проаналізувала підготовку заходів до 198-ї та 200-ї річниць від дня народження Т.Г.Шевченка.
«До цих важливих дат залишилося зовсім мало часу, і ми маємо вже сьогодні дивитись у завтрашній день!» – зазначив Сергій Тулуб. За його словами, лише сам факт, що «Кобзар» перекладено 40 мовами – привід для залучення до заходів із вшанування Т.Шевченка світової спільноти. А надто, якщо вона сама виявляє ініціативу в цьому питанні.
З такою думкою погодився і Міністр культури: «З роками увага до генія Тараса Шевченка не послаблюється, а навпаки – стає актуальнішою. Сучасне життя просто вимагає об’єднати всі «Шевченківські місця» в одне ціле для того, щоб була налагоджена комунікація. А це натомість допоможе віддати належне Шевченкові і вирішити багато проблем».
І результати вже є. Як зауважив Василь Коломієць, генеральний директор Шевченківського національного заповідника, музею, у якому й відбувалася нарада: «Того, що зроблено за 2 роки, Канів не бачив десятки років. Лише торік експозиція музею поповнилась 2 200 експонатами й 11 виставковими вітринами, а загалом вже має 64 000 експонатів. І розширення експозиції не припиняється!».
Обговоривши плани щодо святкування річниці Т.Г. Шевченка, посадовці розглянули запропоновані заходи й до 500-річчя заснування міста Чигирина – колиски української державності. Особливої актуальності це питання набуває в контексті проведення Євро-2012, тому й контроль за підготовкою ювілею здійснюється на державному рівні.
Серйозність такого контролю зрозуміла: для Черкащини відзначення на високому рівні цих заходів доведе не лише повагу до пам’яті українців, які завжди боролися за незалежність, але й дозволить гідно презентувати себе на авансцені України туристичної.
Тому третім питанням, якому приділили увагу на нараді, був розвиток культурної інфраструктури в м. Умані – не менш важливому туристичному напрямку.
Цікаво, що враховуючи значення питань для перспективи Черкащини, Сергій Борисович ще з самого початку засідання наголосив на тому, що нарада без перебільшення є визначною. «Оскільки питання, які ми розглядаємо сьогодні, дають змогу не лише проаналізувати плани на майбутнє, але й водночас зробити екскурс у минуле», – пояснив голова Черкаської ОДА.
Насамкінець, Міністр культури Михайло Кулиняк закликав присутніх до подальшої спільної праці й запропонував наступне засідання провести у Звенигородському районі – на батьківщині Тараса Шевченка.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Міністерство культури України та Черкаська облдержадміністрація об’єднають зусилля у підготовці до Шевченківських днів"