![Підсобні господарства забезпечують підопічних будинків-інтернатів продуктами власного виробництва](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/173.jpg)
З метою створення належних умов для стабільної та ефективної діяльності підсобних господарств інтернатних установ системи соціального захисту населення області днями Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено семінар-нараду на тему: «Розвиток підсобних господарств будинків-інтернатів системи соціального захисту населення у 2012 році».
У заході взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Скляров та директори інтернатних закладів області.
У ході проведення семінару було зосереджено увагу на виконанні обласної програми «Підвищення рівня забезпечення продуктами власного виробництва будинків-інтернатів системи соціального захисту населення на 2012-2014 роки».
З метою забезпечення підопічних продуктами власного виробництва визначено напрямки розвитку підсобних господарств та перспективи розвитку рослинництва в інтернатних установах області. Обговорено також питання забезпечення цих закладів технічними засобами реабілітації.
Довідково:
На території Черкаської області функціонує 14 стаціонарних установ на 2300 ліжко-місць, в яких станом на 01.02.2012 року проживає 2272 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, поміж них – 186 дітей.
Щорічно підсобні господарства будинків-інтернатів виробляють 2262,15 ц молока і 740,27 ц м’яса, що забезпечує підопічних продукцією власного виробництва на 86,4% і 93% відповідно.
У 2011 році було передано на харчування підопічним із підсобних господарств продукти власного виробництва: м’ясо, молоко, овочі, фрукти на суму 2498,53 тис. грн. за цінами, які нижчі від ринкових.
Найбільший відсоток забезпечення власною продукцією у 2011 році відзначається в таких будинках-інтернатах:
– м’ясом: Чеховському (109%), Малостаросільському (112%),Жовтневому(101%), Мокрокалигірському (107%);
– молоком: Жовтневому(167%), Звенигородському(136%), Чеховському ( 143%), Малостаросільському (186%);
– овочами: Звенигородському (110%), Жовтневому(155%), Мокрокалигірському (100%).
На балансі підсобних господарств налічується 1152,66 га землі, з них 963,71 орної землі. Під посівами зернових торік було зайнято 602,7 га; картоплею – 12,6 га; овочами – 27,05 га; кормовими культурами – 234,39 га; технічними – 32,95 га; паром – 75,25 га.
За результатами співбесід із директорами у будинків-інтернатів у 2012 році підсобними господарствами плануються під зернові культури 693,94 га посівних площ, під картоплю 26,46 га, під овочі – 32,62 га, що при сприятливих умовах дасть змогу повністю забезпечити підопічних продукцією власного виробництва.
Зокрема, підсобні господарства Жовтневого, Звенигородського, Чеховського, Малостаросільського будинків-інтернатів планують розпочати посівний сезон із посадки в теплицях розсади капусти, помідорів, інших овочів, що дасть змогу забезпечити підопічних ранніми сортами овочів та мати урожай середніх та пізніх овочевих сортів для закладки на зиму.
На 01.01.2012 року в підсобних господарствах налічується 392 голів ВРХ, у тому числі 112 корів, свиней – 1502 голів.
Найбільше свиней тримають підсобні господарства Жовтневого будинку-інтернату – 205 голів, Звенигородського – 200 голів, Чеховського – 140 голів.
Ротмистрівський будинок-інтернат планує збільшити поголів’я на 21 голову за два роки. Золотоніський відповідно на 17голів.
У підсобних господарствах будинків-інтернатів станом на початок цього року налічується 112 корів, що є недостатньою кількістю для забезпечення молочною продукцією підопічних. Найбільше поголів’я корів у Жовтневому будинку-інтернату – 20, Звенигородському –15, Чеховському – 11 голів.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Підсобні господарства забезпечують підопічних будинків-інтернатів продуктами власного виробництва"